Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав народних депутатів до укладення нової коаліційної угоди в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", яку українські телеканали демонстрували увечері в неділю, 24 січня.
"Я виступаю за оновлення коаліційної угоди, з чітким графіком виконання та обов'язками сторін", − заявив Яценюк.
Глава уряду також нагадав коаліції про необхідність провести кадрові перестановки в Кабінеті міністрів.
"В черговий раз звертаюся до парламентської коаліції: невідкладно розпочати публічне та прозоре обговорення можливих кандидатів і, не гаючи часу, призначити на урядові посади кваліфікованих фахівців, які будуть користуватися довірою і підтримкою коаліції", − підсумував прем'єр-міністр.
Звернення Прем'єр-міністра УкраїниНастав час, щоб український народ сказав своє слово – якою повинна бути нова українська Конституція у новій європейській Україні. Ніхто, крім народу України, не має права визначати, яким буде Основний закон. Референдум щодо Конституції і є прямим народовладдям у вільній та демократичній країні, за яку ми боролися два роки тому на Майдані і зараз захищаємо зі зброєю в руках. Нова Конституція – це новий суспільний договір. Договір між громадянами і владою, яку вони обрали. Договір про розподіл прав і відповідальності всередині самої влади – між Президентом, Урядом та Парламентом. Договір про взаємини між центром і регіонами. Договір про створення нового чесного і справедливого суду, а не перепризначення чинного. Договір про чітку геополітичну мету України – стати членом Євросоюзу та НАТО.
Опубліковано Арсенієм Яценюком 24 січня 2016 р.
останнім часом посилилася критика роботи уряду й, зокрема прем'єр-міністра Яценюка, з боку представників парламентської коаліції.
У п'ятницю, 22 січня, фракція "Об'єднання "Самопоміч"" заявила про намір відкликати з Кабінету міністрів призначеного за її квотою міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка. Голова фракції Олег Березюк закликав до перегляду коаліційної угоди.
У листопаді 2015 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звернувся до парламентської коаліції з проханням визначитися з кандидатурами трьох віце-прем'єрів і двох міністрів: першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністра України з питань енергетики і промисловості, віце-прем'єр-міністра України з питань європейської інтеграції, міністра екології та природних ресурсів України, міністра охорони здоров'я.
17 вересня 2015 року Верховна Рада відправила у відставку віце-прем'єр-міністра Валерія Вощевського, за відставку міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі голосів не знайшлося. Пізніше сам подав у відставку міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.