Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував парламентським фракціям законодавчо закріпити етичні принципи відносин між партнерами по коаліції. Відповідну заяву він зробив в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", яку демонстрували українські телеканали ввечері в неділю, 27 березня.
"В рамках парламенту потрібно прийняти акт про засади відносин у владі. З кризи довіри між партнерами і суспільством можна вийти тільки на основі етичних зобов'язань. В основі акта про засади відносин у владі бачу універсальні цілі та принципи, прийняті нашим урядом. Етичні зобов'язання, таким чином, повинні стати юридичними", – підкреслив Яценюк, запропонувавши все проєвропейським парламентським політичним силам взяти участь у розробці законопроекту.
За словами голови уряду, недовіра та конфлікти між партнерами по коаліції, підвищення рівня популізму розхитують політичну системи та можуть призвести до вкрай негативних для держави наслідків.
"Ніяких дострокових виборів, ніяких темних домовленостей, ніяких ігор за рейтинг, тому що цей рейтинг не матиме сенсу, якщо не буде держави", – зазначив політик.
Яценюк підкреслив, що новий закон про засади відносин у владі повинен доповнити коаліційну угоду та сформувати стратегію реформ та розвитку країни.
"Закон про цілі та принципи має стати доповненням до коаліційної угоди і основою для переговорів про уряд. Всі переговори повинні перейти в публічну площину в рамках Верховної Ради. Я готовий вести бесіди будь із ким з коаліційних партнерів у будь-якому форматі. Але відповідальні коаліційні рішення повинні прийматися в рамках коаліції - ясно і прозоро", – резюмував Яценюк.
10 хвилин із Прем'єр-міністром УкраїниМайже два місяці у країні триває кампанія з відставки Кабінету Міністрів. Цей процес ставши майже карикатурним. За дебатами забуто про першопричину. Головна причина штучної кризи – не політична, а етична і моральна. Наш Уряд схвалив цілі і принципи, які відобразили колегіальну позицію: продовжити курс реформ і перешкодити будь-якому неконституційному впливу на виконавчу владу та запобігти корупції.Два тижню тому я запропонував законодавчо закріпити ці універсальні принципи як основу для руху країни. Моя пропозиція не отримала жодної відповіді, що дивує. Відсутність реакції означає, що криза не є урядовою. Це – криза лідерства, національної відповідальності та моральних уявлень про ті, як має діяти нова влада у великому значенні цього слова. #10хвилин
Опубліковано Арсенієм Яценюком 27 березень 2016 р.
Нагадаємо, що хоча Верховна Рада 16 лютого провалила вотум недовіри уряду Арсенія Яценюка. Наступного разу вона зможе голосувати за відставку уряду тільки у вересні. При цьому прем'єр може сам подати у відставку.
24 березня на нараді лідерів парламентських фракцій глава фракції БПП Юрій Луценко запропонував кандидатуру спікера Ради Володимира Гройсмана на пост прем'єр-міністра.В той же час, як заявили ряд депутатів БПП, на фракції кандидатура Гройсмана не обговорювалася і офіційно її не висували.
Раніше президент Петро Порошенко сказав, що очікує від Верховної Ради затвердження нового уряду і прем'єр-міністра у вівторок, 29 березня. Порошенко також закликав всі п'ять фракцій старої парламентської коаліції на поточному тижні визначитися з кандидатурою на посаду прем'єр-міністра та подати її голові державі.