Яценюк, оголосивши склад уряду, перехопив ініціативу у Порошенка.
Арсеній Яценюк, лідер партії "Народний фронт", розповів про своє бачення складу майбутнього українського уряду.
На прес-конференції в п'ятницю в Києві він озвучив наступний список:
Аграрний віце-прем'єр - Іван Мірошниченко ("Самопоміч", віце-президент Української зернової асоціації з 2005 року, за останні десять років був радником міністра агрополітики, прем'єра і членом низки комітетів при Кабміні і президенті, колишній віце-прем'єр транснаціональної компанії "Каргілл")
Віце-прем'єр з регіональної політики - Володимир Гройсман ("Блок Петра Порошенко", займає цей пост з кінця лютого цього року)
Гуманітарний віце-прем'єр - Ігор Жданов ("Батьківщина", в 2005-07 входив до складу керівництва центрального штабу блоків "Наша Україна" і "Наша Україна - Народна самооборона", з 2008-го - президент аналітичного центру "Відкрита політика")
Міністр юстиції - Павло Петренко (займає цей пост з 27 лютого 2014-го)
Міністр аграрної політики - Леонід Козаченко (колишній віце-прем'єр-міністр України, в середині 2000-х обіймав посади радника Прем'єра і президента, Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), член президії Федерації роботодавців та промисловців (з 1996); раніше цей пост займав свободівець Ігор Швайка).
Міністр економіки - Дмитро Шимків (нинішній заступник глави адміністрації президента; раніше цей пост займав Павло Шеремета, який після шести місяців роботи пішов у відставку)
Міністр фінансів - Віталій Лісовенко (нинішній заступник міністра фінансів)
Міністр освіти - Сергій Квіт (займає цей пост з 27 лютого 2014-го)
Міністр внутрішніх справ - Арсен Аваков ("Народний фронт", займає цю посаду з 27 лютого 2014-го)
Міністерство палива та енергетики - Андрій Коболєв (глава НАК "Нафтогаз")
Міністр культури - Євген Нищук (займає цей пост з 27 лютого 2014-го)
Міністр соцполітики - Павло Розенко ("Блок Петра Порошенка")
Міністерство охорони здоров'я - Василь Лозоришинець (нинішній в. о. голови МОЗ, раніше - заступник міністра цього відомства)
Міністерство закордонних справ - Павло Клімкін (займає цей пост з 19 червня 2014-го)
Міністерство оборони - Степан Полторак (займає цей пост з 14 жовтня 2014-го, командувач Національної гвардії України з 19 березня 2014)
Міністр спорту - Денис Силантьєв ("Радикальна партія Олега Ляшка", український плавець, заслужений майстер спорту з плавання, чемпіон світу, чемпіон Європи, чотириразовий володар Кубка світу з плавання)
Міністр екології - Ганна Гопко ("Самопоміч", громадський діяч і журналіст; раніше цей пост займав свободівець Андрій Мохник)
Крім того, Яценюк запропонував призначити головою Держтелерадіо Юрія Стеця.
При цьому Яценюк заявив, що всі кандидати на міністерські портфелі в новому уряді повинні пройти громадське обговорення.
"Наше родове прокляття української політики, що у нас під столом постійно щось поділили, кудись туди визначили...так не буде. Кожна прізвище кожна кандидатура, кожна людина, який делегований політичною партією - на громадське обговорення", - сказав Яценюк.
За його словами, кожна партія з сформованої коаліції повинна мати свого представника серед членів Кабміну.
У Порошенка вже відреагували на заяву Яценюка.
"Це (цю заяву) потрібно розглядати як варіант Арсенія Петровича. З точки зору технологічного ходу це цікаво. На жаль, поки уряд продовжує діяти як піар-уряд", - сказав журналістам кандидат у народні депутати від "Блоку Петра Порошенко", радник президента України Микола Томенко у п'ятницю в Києві.
"Ясно, що ні з ким це (склад Кабміну) не узгоджувалося", - зазначив Томенко.