Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і президент Петро Порошенко проведуть найближчим часом спеціальне засідання Кабінету міністрів, на якому буде остаточно затверджено три важливих законопроекту для їх подальшого подання на розгляд у Верховну Раду.
Про це Яценюк повідомив у ході сьогоднішнього засідання уряду в середу, 2 вересня.
"Хочемо підготувати та подати до Верховної Ради кілька законопроектів", - сказав Яценюк.
Перший законопроект стосується "ініціативи уряду і президента щодо підвищення всіх соцстандартів з 1 вересня", зазначив прем'єр.
Другий закон - про списання частини держборгу, про що домовилися раніше Мінфін і комітет приватних кредиторів.
Третій питання майбутньої порядку денному - внесення измененений в Кримінально-процесуальний кодекс для того, щоб була можливість повернути державі гроші Віктора Януковча і його оточення.
За словами Яценюка, "сьогодні закон і судова система не можуть конфіскувати їхні гроші, тому уряд розробив особливий порядок конфіскації" і пропонує внести зміни до ст. 100 КПК України.
Як повідомлялося, наприкінці серпня прем'єр Яценюк пообіцяв підвищити з 1 вересня мінімальні прожитковий мінімум, зарплату і пенсію, загалом - понад 80 видів соціальних виплат, допомог, компенсацій та стипендій.
Планується, що мінімальна зарплата складе 1 378 грн, а мінімальна пенсія - 1 074 грн.
В уряді - в Мінфіні і Мінсоцполітики - стверджують, що змогли додатково знайти близько 10 млрд грн за рахунок стабілізації економічної ситуації і домовленостей з кредиторами України". Запевняють, що плановане підвищення соцстандартів "узгоджено з МВФ".
Відповідний законопроект зі змінами до держбюджету-2015 уряд обіцяє подати в Раду в найближчий тиждень.
Нагадаємо, в кінці жовтня (25 числа) в Україні пройдуть місцеві вибори.
Обіцянки підвищити соцстандарти характерні для всіх президентів і урядів, в тому числі, цим займався і попередній режим Віктора Януковича, який став після подій Евромайдана.
Сьогодні ж діяльністю влади, насамперед, діяльністю Порошенка та Яценюка незадоволені більшість українців - таких 60-70%. При цьому більш різкі оцінки громадяни висловлюють на адресу глави уряду камікадзе".