"Я б ці відносини віддав у хімчистку" — Кулеба про стосунки України та США

Поділитися
"Я б ці відносини віддав у хімчистку" — Кулеба про стосунки України та США Для нас завжди в Америці ключовим була двопартійна підтримка - очільник МЗС © Прес-служба Кабміну України
"Для нас важливо, щоб Україна зберегла добре ставлення до себе як з боку республіканців, так і з боку демократів".

Комунікація між Офісом президента України та адміністрацією Білого дому продовжується, але візиту Володимира Зеленського у Вашингтон перед виборами не буде. Про це в інтерв'ю LB.ua розповів глава українського МЗС Дмитро Кулеба, додаючи, що стосунки між Україною та США після справи про імпічмент потребують перезавантаження.

"Вони не заморожені, але я б ці відносини віддав в хімчистку і повернув в очищеному блискучому вигляді. І в цьому якраз і полягає завдання дипломатів: виступити в ролі цієї хімчистки по обидва боки для того, щоб прибрати плями і зробити костюм, який буде ідеально на тобі сидіти і відмінно виглядати ", - сказав він.

Кулеба зазначив, що наразі не бачить індикаторів, які б вказували на те, що американський президент Дональд Трамп не хочу співпрацювати з Володимиром Зеленським, але його візит у Штати напередодні виборів – елемент, який може вплинути на виборчий процес.

"Для нас завжди в Америці ключовим була двопартійна підтримка. Для нас важливо, щоб Україна зберегла свої позиції і добре ставлення до себе як з боку республіканців, так і з боку демократів ", - зазначив Кулеба.

Читайте також: Колишнього суддю київського судитимуть за арешти учасників Революції Гідності

Трамп став вже третім президентом США після Ендрю Джонсона (1868) і Білла Клінтона (1999), якому винесли імпічмент в палаті представників, але виправдали в сенаті. Тепер у Трампа є можливість сконцентруватися на передвиборної кампанії.

В Сенаті 53 сенатори представляють Республіканську партію, 45 - Демократичну, а ще два сенатори позиціонують себе як незалежні, але перебувають в опозиції до республіканців, тому результати імпічменту виявилися прогнозованими.

Голосування в Сенаті показало, що у республіканців вийшло, щоб колишній радник Трампа Болтон не зміг свідчити в Сенаті з питання імпічменту президента США, в іншому випадку його свідчення могли б стати вагомим аргументом на користь імпічменту.

На це вказують відомості, які Болтон включив в поки ще неопубліковану свою книгу, в якій згадується і момент, пов'язаний з Україною. Зокрема, в чернетках, які Болтон поширив в близькому оточенні, йдеться про те, що Трамп хотів заморожувати військову допомогу Україні до тих пір, поки офіційні особи там не допоможуть розслідувати справи демократів.

У книзі викладені і "теорія змови" проти України, і невдоволення Трампа послом Йованович, і нюанси розмови Трампа з Зеленським влітку 2019 року.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі