У 2008 році під час зустрічі в Токіо представників «Великої вісімки» (G8), яка була присвячена безпеці атомної енергетики, представник МАГАТЕ зазначив, що правила встановлення сейсмічної безпеки місцевих АЕС за останні 35 років переглядалися лише тричі.
В іншій депеші наголошується, що японський уряд опирався рішенням суду, який постановив закрити одну з АЕС на заході країни. Суд побоювався, що вона не витримає сильних землетрусів.
Нагадаємо, аварійна ситуація на станції виникла 11 березня після землетрусу та цунамі. На АЕС відмовила система охолодження, в результаті чого у чотирьох енергоблоках АЕС сталося кілька вибухів і дві пожежі. У даний час блоки охолоджують морською водою.
Раніше повідомлялося, що весь персонал АЕС було евакуйовано у зв'язку з короткочасним стрибком рівня радіації.
14 березня Японія звернулася по допомогу у стабілізації ситуації на ядерних об'єктах до Міжнародного агентства ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) і американських фахівців.
У середу, 16 березня, на четвертому енергоблоці станції знову сталася пожежа. Над третім енергоблоком спостерігалася хмара білої пари.
Влада Японії не виключає можливості звернутися до американських військових з проханням допомогти в охолодженні реакторів на АЕС.
За останніми даними поліції, кількість загиблих або зниклих безвісти у результаті стихійного лиха в Японії перевищила 13 тис. осіб.
За матеріалами The Daily Telegraph