К. Грищенко зазначив, що Кремль зацікавлений у «регенті» - «людині в Києві, яка була б максимально послужлива». Так само в депеші зазначено, що Путін «ненавидів» колишнього президента Віктора Ющенка і «розглядав Тимошенко, якщо не як того, кому можна довіряти, то, принаймні, як того, з ким можна мати справу».
Депеша також детально зачіпає газовий конфлікт січня 2009 року, коли Росія перекрила газовий вентиль Україні. К. Грищенко, будучи послом України в Росії, в січні 2009 року сказав послу США Вільяму Тейлору, що «газовий конфлікт погіршив і без того слабкі двосторонні відносини» між сусідніми державами. Він уточнив, що «ніхто «в російському уряді» не хоче чути українську позицію з ключових питань».
Однак в іншій депеші, датованій 30 січня 2009 року, яку написав тодішній посол США в Україні Вільям Тейлор, ідеться, що хоч дипломат і стурбований кризою і подальшим розвитком українсько-російських відносин, але зупинка поставок газу не поставила Україну на коліна. Країна зуміла перерозподілити газ в рамках своєї газотранспортної системи, щоб втихомирити бурю. За оцінкою дипломата, деякі спроби колишнього президента України Віктора Ющенка врегулювати кризу виявилися безрезультатними. Проте американський дипломат заявив, що тогочасний прем'єр Юлія Тимошенко, як тоді виглядало, виявилася політиком, з яким Кремль може домовлятися.
Згідно з інформацією WikiLeaks, свою думку з приводу кореня проблеми висловив і перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш. Він уточнив, що Росія всіма силами намагається отримати контроль над українською газотранспортною системою і, можливо, сердиться, що Хартія про стратегічне партнерство між США і Україною, яку країни підписали в грудні 2008-го року, передбачала також і енергетичну співпрацю.
Ще одна депеша, опублікована на сайті WikiLeaks, демонструє також комерційний інтерес Росії у газовому конфлікті. У документі, надісланому з американського посольства в Москві й датованому січнем 2009 року зацитовано слова незалежного енергетичного експерта Джеррі Рогана, який описав позицію Російської Федерації так: якщо ви не підтримаєте і не профінансіруєте «Північний потік», то не біжіть до нас, коли не буде газу через Україну.
За матеріалами Інтерфакс-Україна, Радіо «Свобода», WikiLeaks