Washington Post: На тлі імпічменту Трампа в Україні активно обговорюють зустріч Зеленського і Путіна

Поділитися
Washington Post: На тлі імпічменту Трампа в Україні активно обговорюють зустріч Зеленського і Путіна
Ймовірність зустрічі Зеленського і Путіна обговорюється все частіше. При цьому, Трамп відноситься до числа тих, хто підтримує ідею проведення такої зустрічі.

Оскільки перший день публічних слухань в рамках процедури імпічменту в Вашингтоні привернув пильну увагу до України, представивши її в непривабливому світлі, українські політики вирішили переглянути не тільки їх відносини зі Сполученими Штатами, а й їх зв'язок з РФ, пише в своїй статті для The Washington Post журналіст Адам Тейлор.

Можливість зустрічі президента України Володимира Зеленського і президента Росії Володимира Путіна обговорюється все частіше, і на цьому тижні колишній президент Казахстану повідомив, що український лідер попросив його допомогти в організації двосторонньої зустрічі.

Однак у четвер, 14 листопада, під час прес-конференції в Австрії міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що планів по проведенню особистої зустрічі лідерів двох країн поки немає. "Ми плануємо саміт в нормандському форматі", - додав Пристайко, маючи на увазі переговори за участю Франції, Німеччини, Росії та України.

Двома днями раніше під час конференції в Нур-Султана колишній лідер Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що зустріч Путіна і Зеленського можна провести в Казахстані, проте Кремль відреагував на його слова з обережністю, зазначивши, що "зустріч заради зустрічі принесе мало користі".

По всій видимості, президент США Дональд Трамп відноситься до числа тих, хто підтримує ідею проведення такої зустрічі. Коли Трамп зустрівся із Зеленським у Нью-Йорку у вересні, американський президент підкреслив, що він сподівається, що український лідер і Путін зможуть "дійти згоди".

Як зазначає автор, Україна жила в тіні свого більшого сусіда з моменту розпаду Радянського Союзу. Після того, як в результаті народного повстання в 2014 році корумпований прокремлівський президент Віктор Янукович був змушений тікати з країни, Москва підтримала сепаратистів в східних областях України, що обернулося громадянською війною, в якій вже загинуло понад 13 тисяч осіб.

Сполучені Штати були ключовим союзником Києва протягом усього цього конфлікту, однак це партнерство не можна назвати рівним.

На слуханнях щодо імпічменту в середу, 13 листопада, конгресмени і дипломати обговорювали рішення Трампа заблокувати військову допомогу Україні на суму близько 400 мільйонів доларів - рішення, яке, як стверджують демократи, було покликане змусити Київ провести розслідування щодо Джо Байдена), політичного противника Трампа , а також Хантера Байдена, сина політика.

Виконуючому обов'язки посла США в Україні Вільяму Тейлору і заступнику помічника держсекретаря США Джорджу Кенту кілька разів поставили запитання про те, що вони думають з приводу "повсюдної" корупції в Україні.

Виступаючи в Австрії, Пристайко сказав, що ніхто не повідомив його уряду про існування зв'язку між відстрочкою в наданні військової допомоги і розслідуваннями, на яких наполягав Трамп.

"Я ніколи не бачив прямого зв'язку між розслідуваннями і військову допомогу. Так, розслідування дійсно згадувалися в ході розмови президентів. Але ніякої чіткого зв'язку між цими подіями не було ", - сказав Пристайко.

У своєму інтерв'ю в четвер, 14 листопада, Пристайко сказав, що Україна не грає важливої ​​ролі в розслідуванні в рамках імпічменту і тому не коментує його. "Найгірше, що ми можемо зробити, - це стати розмінною монетою. На жаль, в даний момент ми саме їй і є ", - зазначив він.

Деякі українські політики попереджають, що слухання в рамках процедури імпічменту посилюють потребу в зближенні з Росією. На цьому тижні в своєму інтерв'ю газеті The New York Times олігарх Ігор Коломойський, впливовий союзник Зеленського, сказав, що він більше не виступає проти зближення з Москвою.

Зеленський, колишній комедійний телеактор, який навесні цього року здобув переконливу перемогу на виборах, використовуючи антикорупційні гасла, не раз говорив про необхідність покласти край війні на сході України. РФ і Україна вже обмінялися полоненими, що стало ознакою можливої розрядки напруженості.

Однак спроби знайти новий спосіб налагодити контакт з Росією обернулися протестами на Україні: багато українців переконані, що план, який український лідер підтримав, а саме так звана формула Штайнмайера, яка передбачає проведення виборів в утримуваних сепаратистами регіонах, лише рівносильний капітуляції України.

Кремль кілька разів відкладав переговори в нормандському форматі і вимагав від України все нових поступок. У своєму інтерв'ю Пристайко зазначив, що він сподівається, що переговори в нормандському форматі, припинені в 2016 році, можуть бути відновлені вже до кінця цього року.

Однак скептицизм українського уряду в питанні відносин з Москвою знайшов відображення в пості, опублікованому в середу міністром оборони України Андрієм Загороднюком, який зазначив, що фінансові і економічні відносини з Росією неможливі і що Україні необхідно зближуватися з НАТО. "З 2014 року я зрозумів, що ім'я ворога складається з шести букв - Росія", - написав Загороднюк.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі