"На 1 березня ми знали про звернення Аксьонова, на 3 березня - вже про звернення Януковича. Це стало відомо на засіданнях Радбезу ООН", - цитує Дещицю "Укрінформ".
Він додав, що у лютому-березні 2014 році українська сторона неодноразово намагалася налагодити переговорний процес з Росією, але Росія ігнорувала усі ці спроби.
"Російська сторона ігнорувала спроби про налагодження контактів, зв'язку... Ми також направляли ноти протесту до Росії щодо агресії в Криму. Однак спочатку нам відповідали, що там не наші війська, а потім ніякої реакції не було", - зазначив дипломат.
Він додав, що, починаючи з кінця лютого 2014 року, лише більш ніж через місяць після тиску, в тому числі і міжнародного, Росія погодилася на такі зустрічі.
"Наскільки мені відомо, проведенню переговорів на рівні уряду, ВР, в. о. Президента України російська сторона не сприяла і не погоджувалася на їх ведення", - наголосив Дещиця.
На його думку, відповідне звернення Януковича до Путіна було спробою виправдати агресію Росії в Криму.
Дещиця також вказав, що на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року, на якому звернення Януковича до президента Росії було зачитано тодішнім представником РФ в ООН Віталієм Чуркіним, ні у кого з учасників зборів не виникло сумнівів в тому, що РФ здійснила агресію проти України.
Нагадаємо, 29 червня Оболонський суд Києва дозволив заочне засудження екс-президента Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді.
Пізніше Янукович повідомив про відмову брати участь у судовому процесі у справі про державну зраду та відкликав своїх адвокатів. Однак 11 грудня вони відновили участь у процесі.
Перебуваючи в Росії, Янукович з 28 листопада 2016 року є підозрюваним у кримінальному провадженні за ч. 1 статті 111 (державна зрада), ч. 5 статті 27, ч. 3 статті 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) та ч. 5 статті 27, ч. 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.