"Безперечно, втручання Росії у наші президентські вибори є серйозною загрозою. Але набагато більшу загрозу чесним і вільним виборам в Україні несе втручання в них з боку вітчизняної влади. Таке втручання незрівнянно масштабніше і небезпечніше. І його не потрібно "заговорювати" російським втручанням, як це намагається робити політичне керівництво держави. У нинішній ситуації кандидат від влади чесно перемогти не може - посаду президента він може зайняти тільки в результаті маніпуляцій, обману і фальсифікацій. Завдання для всіх: виявляти, показувати і припиняти такі махінації", - повідомив Трепак.
Тріпак зазначив, що Росія давно здійснює втручання різними методами: шляхом фінансування (проросійських партій, громадських організацій, кандидатів тощо); інформаційного впливу (через розгалужену мережу відверто проросійських телеканалів, радіо, друкованих ЗМІ, інтернет-видань) проведення різного роду спецоперацій. При цьому в Україні продовжують діяти відверто проросійські ЗМІ, які, очевидно, фінансово "дотуються" Росією через різні канали, але спецслужби України на ці загрози не реагують.
"Хтось, наприклад, чув, щоб наші спецслужби перекрили російське фінансування проросійських організацій в Україні? Щонайменше, суспільству про них не повідомляють. Чому? Перед відповідними органами не поставлено таке завдання, або вони не справляються з його виконанням? Де, нарешті, Служба зовнішньої розвідки?", - підсумував Трепак.
Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Росія дуже активно втручається в українські вибори, її метою є "зупинити рух України на Захід, повернути Україну в сферу російського впливу".
Як повідомлялося, п'ятеро кандидатів у президенти підписали меморандум "За чесні вибори" та декларацію "Про захист свободи слова в Україні".
На сьогоднішній день правоохоронці відкрили 52 кримінальні провадження щодо порушення виборчого законодавства.
Раніше МВС нагадали про кримінальну відповідальність за оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах - такі порушення виборчого законодавства поліція буде кваліфікувати як підкуп виборця.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня. ЦВК отримала 89 заяв на участь у виборах, 44 кандидати зареєстровані. DT.UA зібрало повний перелік всіх кандидатів на пост президента і коротку інформацію про них. Вибори глави держави призначені на 31 березня.