Вступ України до НАТО: Посол Литви назвав ключ до успіху

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вступ України до НАТО: Посол Литви назвав ключ до успіху © Сайт президента України
Литва закликала українських партнерів продовжити впровадження оборонних реформ, особливо тих, які сприяють системним змінам.

Для вступу України в НАТО потрібна трансформація системи і культури. Треба змінити певні звичаї, але процесс вступу України до Альянсу вже йде, заявив посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас під час форуму «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса» у вівторок.

"Литва буде надалі щиро підтримувати інтеграцію України до НАТО. Наші дипломати тепер боряться за Україну і в Вашингтоні і в Брюсселі. Ми направляємо наших радників і інструкторів, які безпосередньо у полі допомагають Українським військовим. Візьміть Бердичевський центр або Яворівький полігон. Навіть сьогодні наша військова місія працює на повну силу, незважаючи на всі виклики сьогодення. Ми закликаємо наших українських партнерів продовжити впровадження оборонних реформ, особливо тих, які сприяють системним змінам", – сказав Сарапінас.

Він порекомендував системі оборони продовжувати професійну освіту та переформувати систему кадрового забезпечення.

"Я впевнений найбільшим ключем до успіху є мати "правильних" людей на своєму місці. Це люди, які мають відповідну професійну підготовку, які мають навички володіння англійською мовою. Треба формувати критичну массу добре підготовлених кадрів, які будуть готові проваджувати ці реформи. Основне завдання полягає в тому, що люди окрім своєї вірності справі ще й готові кваліфікаційно впроваджувати ці реформи", – зазначив дипломат.

На його думку, оскільки НАТО є політично-військовою організацією, це означає, що процесс інтеграції передбачає найбільш тісну співпрацю з Міноборони, МЗС.

"Але ми розуміємо так, що вся країна приєднується до НАТО, а не окремий орган чи інститут. Це значить, що альянс бере до уваги всі питання, починаючи від загальнополітичної стабільності, економічного зростання, верховенства права, забезпечення свободи та прав. Це буде гарантувати право на вступ", – додав посол.

Він також зазначив, ща зараз одна з основних завдань України полягає в отриманні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) , що відкриває доступ до формування спільних программ і проведення військових навчань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі