Всі плани з дестабілізації України та відставки Кабінету міністрів України провалилися через прийняття державного бюджету на 2016 рік.
"Це не підтримка уряду або прем'єр-міністра, - це підтримка країни. Це вотум довіри українським реформам (...) І це є свідчення того, що український політичний клас дійсно усвідомлює свою політичну відповідальність за долю країни. Всі плани з дестабілізації країни, за відставку уряду, по зриву нашого плану реформ, - всі плани провалилися сьогодні вранці", - заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання Кабінету міністрів України в п'ятницю, 25 грудня.
Близько 4 години ранку 25 грудня Верховна Рада України прийняла в цілому проект закону про державний бюджет на 2016 рік.
12 грудня лідер фракції "Блоку Петра Порошенко" у Верховній Раді України Юрій Луценко заявив, що відставка Яценюка при переформатуванні Кабміну виключена.
Як пише Юлія Мостова у статті "Інструментаріум" для "Дзеркала тижня. Україна", візит віце-президета США Джо Байдена не змусив президента України Петра Порошенка відмовитися від планів щодо зміни глави уряду. Як йдеться в статті, тепер залишилося вирішити, як позбавитися від Арсенія Петровича, не розваливши при цьому коаліцію. Голоси за відставку прем'єра, у разі прийняття рішення, є. Немає впевненості в голосах за наявних кандидатів на його місце. Чисто технічно відставити прем'єра можна одними голосами, а призначити - іншими. Але "запасні" голоси є у тих фракціях, які зацікавлені в дострокових парламентських виборах.
"Відставити Яценюка можна ще одним способом - домовившись з ним. Але виникають два питання: ціна договору та гарантії його виконання. Перше - дорого. Друге - несумісне з традиціями української політики", - говориться в статті.