Усе залежатиме від Зеленського: у ЦПК вказали на ризики «закону про олігархів»

Відео
Поділитися
Усе залежатиме від Зеленського: у ЦПК вказали на ризики «закону про олігархів» © скриншот видео
Дар'я Каленюк звернула увагу на розширення функцій РНБО і невключенность Антимонопольного комітету в процес деолігархізації.

Виконавчий директор «Центру протидії корупції» Дар'я Каленюк вважає ухвалення президентського «закону про олігархів» непоганою ідеєю, але сумнівається в ефективності його роботи в поточній редакції. Зокрема, вона звернула увагу на те, законопроект додатково розширює повноваження Ради національної безпеки і оборони та не передбачає участі Антимонопольного комітету в процесі деолігархізації.

«Добрі наміри, добре, що президент Зеленський називає олігархів загрозою національній безпеці. Але все ж чогось не вистачає, є певні серйозні ризики», - заявила Каленюк у ході виступу на конференції Democracy in Action: Zero Сorruption Сonference у вівторок, 8 червня.

«У РНБО дуже широкі повноваження: вони можуть зібратися і вирішити, хто з усіх цих олігархів, які називають себе бізнесменами, дійсно олігарх, а хто - ні. Наприклад, Рінат Ахметов, якого я вважаю олігархом, публічно заявляє, що він інвестор. Чи буде Ахметов у цьому списку? Я думаю. що президент Зеленський, швидше за все, захоче включити Петра Порошенка до списку олігархів. І, швидше за все, він повинен бути в цьому списку, якщо всі олігархи будуть у списку», - пояснила Каленюк. - Але це буде рішення Зеленського, хто стане першим, а хто - взагалі ніколи не потрапить у список».

На думку спікерки, Віктор Пінчуу й Ігор Коломойський теж не хочуть опинитися в списку олігархів. Хоча, з іншого боку, Коломойський навіть хизується тим, що він олігарх і що ним займається американська юстиція.

«Думаю, що йому [Коломойському] вже все одно. Ентоні Блінкен назвав його олігархом, він отримав санкції і розслідування в США. Я думаю, що цей та людина, яка навіть зрадіє: «Так, я олігарх. А тепер - ви все теж офіційно олігархи», - розповіла Каленюк.

Виконавчий директора ЦАК висловила стурбованість у зв'язку з тим, що законопроект не передбачає включеність Антимонопольного комітету в процес деолігархізації.

«Це державний орган, який повинен створювати реальну конкуренцію для підприємців, для тих, хто хоче вести бізнес справедливо, конкурувати один з одним. Антимонопольний комітет повинен неупереджено працювати. Але поки що не бачимо жодного штрафу Рінату Ахметову», - зазначила Каленюк.

Говорячи про необхідність деолігархізації медіа, вона висловила впевненість, що ліквідацією монополій у цій сфері теж слід займатися АМКУ. Однак ніяких зрушень немає.


Нагадаємо, 2 червня, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону №5599 «Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

З першим проектом закону ZN.UA ознайомило читачів 27 травня, в статті Юлії Самаєвої « Законопроект« Про олігархів »: основні положення vs головні очікування». Вранці 3 червня текст законопроекту з'явився на сайті парламенту, в ньому частково враховані рекомендації західних партнерів України та ZN.UA, які прочитали попередній варіант законопроекту та висловили свої зауваження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі