Нормалізація відносин Європейського союзу з Росією пов'язана з українським врегулюванням на принципах Гельсінкі і виконанням мінських угод.
Про це, виступаючи в четвер по відеозв'язку в Раді Безпеки ООН, заявив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
"Я повинен згадати Україну, де незаконна анексія Росією Кримського півострова і невиконання мінських зобов'язань призвели до серйозних порушень - я шкодую про це - у відносинах між Європейським союзом і Росією", - сказав він.
За словами глави дипломатії ЄС "підтримка національного суверенітету і територіальної цілісності залишиться ключовим елементом відносин між Європейським союзом та його східними партнерами".
"Принципи, закріплені в Гельсінкі, не можна забувати під час роботи по будівництву заснованого на співпраці, більш безпечного і згуртованого Європейського континенту", - наголосив Боррель.
Гельсінські принципи (Гельсінський договір) - документ, підписаний главами 35 держав у столиці Фінляндії Гельсінкі 30 липня - 1 серпня 1975 року, яким зміцнювалися політичні і територіальні підсумки Другої світової війни, виклад принципів взаємовідносин між державами-учасниками, в тому числі принципу непорушності кордонів; територіальна цілісність держав; невтручання у внутрішніх справи іноземних держав.
Також цей договір погоджував заходи зміцнення довіри у військовій області (попередні повідомлення про військові навчаннях і великі пересування військ, присутність спостерігачів на військових навчаннях) та мирне врегулювання спорів.