Депутат вважає сам факт таких заяв наявністю провокаторів серед співкамерників і прямими погрозами на адресу Р.Ландіка.
«Якщо Роман зробив подібні заяви, то для мене це, як для батька, говорить про одне: у сина емоційний стан знаходиться на критичному рівні. І цим вдало користується адміністрація СІЗО, яка, на моє тверде переконання, поселила поруч із сином провокаторів, які у свою чергу в цій ситуації відверто маніпулюють Романом і підштовхують його до таких заяв», - сказав В.Ландік.
Депутат також обурився, що його вже 5 місяців не допускають до сина. «Чому мене як батька не допускають до нього ось уже 5 місяців, чому мені не дають поговорити з ним і морально підтримати його? Чому за особистою командою начальника місцевого УВП (управління виконання покарань) Роману не дали можливості привітати по телефону дружину з народженням сина?», - сказав В.Ландік.
Він припускає, що син знаходиться у критичному стані. «Я розумію Рому і допускаю, що у стані людини, по-перше, «закритої» за нібито хуліганство, але яку утримують як собаку, і судять, як серійного вбивцю чи маніяка з таким самим резонансом буквально у всіх ЗМІ, по-друге, у ситуації цькування і залякування з боку співкамерників, а також під впливом безвідповідальних висловів моїх колег з парламенту, у такому стані напевно у будь-кого б включився інстинкт самозахисту всупереч здоровому глузду», - переконаний В.Ландік.
Народний депутат також заявив, що звертається до Генеральної прокуратури з вимогою дозволити йому як батькові побачення з сином, встановити особливий прокурорський контроль, перевірити роботу Луганського СІЗО.
«Методи роботи нинішнього керівництва місцевого УВП були запозичені з міліції. Мені як народному депутату ще за часів правління «помаранчевої команди» доводилося заступатися за бізнесменів, яких залякували і обкладали поборами ось ці самі міліціянти, а тепер УВПовські чиновнички», - заявив В.Ландік.
Нагадаємо, що Роман Ландік на суді справжньою причиною порушення кримінальної справи назвав «політичні інтриги», до яких має відношення голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
«Всі чудово знають, хто це зробив, це знає вся країна...Ми знаємо Єфремова, його роботу до цього. Це добре, що я живий, а не там, де Кушнарьов (народний депутат Євген Кушнарьов помер 17 січня 2007 року від кульового поранення, отриманого на полюванні - ред.). І добре, що можу говорити, адже через нього (Євгена Кушнарьова - ред.) кар'єра Єфремова пішла вгору", - плутано пояснив Роман Ландік.
4 липня в луганському ресторані «Баккара» Р.Ландік жорстоко побив 20-річну дівчину. Відеозапис інциденту викликав величезний суспільний резонанс у країні, і проти Р.Ландіка порушили кримінальну справу за статтею «хуліганство».
У зв'язку з відсутністю Р.Ландіка за місцем проживання 9 липня його було оголошено в розшук і було затримано у Краснодарському краї (Росія). 21 вересня його булоекстрадовано до України.
Ленінський районний суд Луганська 26 вересня виніс рішення про арешт Р.Ландіка на два місяці.