Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер висловив сподівання на рахунок того, що українська влада не продовжуватиме дію воєнного стану і буде дотримуватись демократичних принципів. Про це він заявив під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм у вівторок, 18 грудня.
Як повідомляє прес-служба парламенту, Парубій зазначив, що рішення про запровадження воєнного стану було важливим для здійснення координації між громадянськими адміністраціями і військовими.
"Це дуже важливо. Ми не знаємо про те, коли і як можуть відбутися провокації, тому маємо бути готові до них у повній мірі. Якщо не буде прямої агресії, питання не буде знову підніматися, оскільки необхідно провести вибори", - сказав голова ВР.
Парубій наголосив, що президентські вибори в Україні відбудуться вчасно. Введення воєнного стану у прикордонних районах за його словами, – "це був превентивний захід приведення оборони до повної готовності, не було введено комендантської години чи обмежень, які б вплинули на свободу людини".
Своєю чергою, Волкер зазначив, що для США є зрозумілим і прозорим той факт, що атака РФ на українські кораблі була повністю незаконна: "Це була незаконна претензія на морські територіальні води. Незаконним було блокування і захоплення кораблів та моряків".
Американський дипломат також додав, що США підтримують прагнення України щодо зміцнення боєготовності збройних сил для відповіді на агресію РФ, зауваживши, що дуже важливо не продовжувати у часі дію воєнного стану і дотримуватись демократичних принципів.
Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення, усіх 24 моряків заарештували за нібито "незаконне перетинання держкордону РФ".
26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності 28 листопада.
Про підґрунтя введення ВС читайте у статті Сергія Рахманіна "Колаптоїдний воєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".