Спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер констатував, що ситуація з виборами президента України схожа з минулими президентськими виборами в США і Франції, а також британським референдумом про вихід з Євросоюзу.
"Нинішня ситуація з виборами в Україні подібна виборів, які ми бачили у Франції, або в випадку з Brexit, або навіть з виборами в США", - заявив Волкер в інтерв'ю PBS News, опублікованому 5 квітня.
Дипломат також порівняв кандидатів в президенти Петра Порошенка і Володимира Зеленського, які зустрінуться у другому турі виборів. Волкер зазначив, що кампанії Зеленського будується на стимулюванні очікувань масштабних змін. У той же час, Порошенко зробив чимало для реформ і боротьби проти російської агресії, і розраховує заручитися підтримкою громадян для продовження цього курсу.
"Зеленський заявляє про себе, що він виступає проти істеблішменту і бореться проти чинного президента. Порошенко ж немов, каже:" Я важко працював, у мене багато досягнень. Потрібно зробити більше ", - зазначив дипломат.
"Тепер українське суспільство має вибрати: чи хочуть вони кого-то, хто виступає проти істеблішменту і обіцяє масштабні реформи? Або вони хочуть когось, хто, можливо, розчарував в деяких аспектах, однак, зробив більше для реформ, ніж будь-хто інший в Україні за останні 20 років і протистоїть Путіну? ", - підсумував Волкер.
У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. За підсумками обробки ЦВК 100% протоколів, Володимир Зеленський отримав 30,24%, Петро Порошенко - 15,95% голосів.
Докладніше про перші уроки виборів 31 березня читайте у статті Романа Якеля "Програш влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".