Волкер назвав можливості для зміни розрахунків Путіна

Поділитися
Волкер назвав можливості для зміни розрахунків Путіна © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Також посол розказав, що Козак близький до Путіна та формує архітектуру "ЛДНР" навколо Росії.

Колишній спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер вважає, що зараз не варто очікувати оптимістичних змін у позиції президента Росії Володимира Путіна щодо припинення війни в Донбасі. Під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму "Війна Росії проти України: як приборкати агресора та встановити мир" Волкер також сказав, що у рокіруванні Владислава Суркова на Дмитра Козака не змінилась людина, яка приймає рішення.

"Я вважаю, що Джон Гербст досить аргументовано говорив про скрутне становище, в якому зараз, вірогідно, опинилася Росія, і на які, як на мене, варто зважати. Водночас, на протилежній шальці терезів Путін також бачить слабкість України, бачить, що США поза процесом, що Франція заграє з Росією, він бачить, що Німеччина відволікається на свої внутрішні політичні перетворення та зміни, а також звісно коронавірус впливає на всіх. Я думаю, Путін почувається доволі комфортно", - сказав Волкер у п'ятницю.

Посол Волкер розповів, що коли зустрічався з Сурковим, в нього ніколи не було враження, що він приймає рішення.

"Рішення приймає Путін. Те саме я бачу із Козаком. Людина, яка приймає рішення не змінилася", - сказав Волкер.

Він наголосив, що Козак близький до Путіна та формує архітектуру з відколотих самопроголошених республік навколо Росії.

"Ця архітектура має певні форми стійкості або часткової стійкості, яку Росія може використовувати, щоб дестабілізувати сусідів та стримувати їх від інтеграції з Заходом. Я вважаю, що така стратегія залишається незмінною і не бачу жодних ознак протилежного. Моя порада Україні буде протилежною. Путін бачить слабку Україну, як можливість. Отже, надзвичайно важливо, щоб Україна стала настільки сильною, наскільки можливо. І ця сила має опиратися на фінансову стабільність, верховенство права, аби іноземні інвестори почувалися впевнено встановлення сильних показників економічного зростання, впровадження реформ. Якщо це відбудеться, Україна буде надзвичайно сильною і це те, де я бачу реальну можливість змінити розрахунки Путіна.Доки він вважатиме, що йому вдасться малою ціною і надалі підривати Україну та її прагнення інтеграції із Європою, він не зупиниться. А якщо він побачить, що такі спроби не дають результату, що Україна стає сильнішою, тоді ціна, які він муситиме заплатити, стане більш очевидною. І тоді буде можливість, щоб у Росії почали думати так, що "це не вартує того". Ось те, до чого Україна має прагнути", - додав посол Волкер.

Також він висловив надію на те, що США знову почали брати активну участь у підтримці України

"Було б надзвичайно корисним, щоб США знову почали брати активну участь у підтримці України і стали активніше долучатися разом із Францією та Німеччиною до роботи в Нормандському форматі, а також більш відверто висловлювались щодо агресії Росії в Україні і необхідності надалі протистояти цьому", - сказав він.

Нагадаємо, що у п'ятницю відбулась онлайн-дискусія 13-го Київського безпекового форуму, під час якого учасники обговорили проблеми миру та безпеки. У фокусі розмови - головні проблеми захисту України від російської агресії, відновлення територіальної цілісності та встановлення довгострокового миру в Східній Європі. Серед учасників дискусії, онлайн-трансляція якої була на ZN.UA, високопоставлені американські, українські державні діячі та дипломати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі