Як зазначає видання, після призначення на посаду спецпредставника Волкер також залишався і в лобістській компанії BGR Group та науково-дослідному інституті McCain Institute. Обидві компанії фінансово пов'язані з Raytheon Company і надавали їй лобістські послуги.
Практично відразу після призначення дипломат виступив за посилення військової допомоги Україні та постачання їй летальної зброї, зокрема комплексів Javelin, наголошує видання. У березні 2018 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні 37 комплексів і 210 ракет до них на $ 47 млн.
Звинувачень у конфлікті інтересів на адресу Курта Волкера поки не лунало, але можливий зв'язок дипломата з Raytheon Company може стати приводом для розслідування, пише "Новое время". За даними CNN і The New York Times, демократи в Палаті представників мають намір допитати Волкера щодо скандальної розмови президентів України і США.
Курт Волкер був призначений спецпредставником Держдепартаменту по Україні у липні 2017 року. За цей час він неодноразово відвідував Україну, підтримував постійний контакт з українським політичним керівництвом і кілька разів зустрічався з помічником президента РФ Владиславом Сурковим для обговорення шляхів врегулювання ситуації в Донбасі.
Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Трампа під час розмови із Зеленським. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати публікацію розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.
Адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадриду для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.
25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив мемограму їхньої липневої телефонної розмови. Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.
Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.
Докладніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом, їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".