В.о. міського голови Чернігова Ломако написав заяву про відставку. Він звинуватив ОПУ в тиску

Відео Доповнено
Поділитися
Олександр Ломако не раз заявляв про тиск з боку центральної влади.

Виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако подав заяву про звільнення з посади голови міської ради, про що повідомив у Facebook. Він заявив, що прийняв таке рішення через тиск з боку центральної влади.

«На початку 2022 року Чернігів пережив навалу окупантів. Тоді мури витримали, а люди вистояли. Але як тільки російські війська відігнали, місто оточили внутрішні вороги: інтриги та чвари призначених із центру парашутистів — очільників військових адміністрацій. Вони були створені з однією метою — зупинити Чернігів та зламати місцеве самоврядування, яке не підкорилося їхнім господарям», – зазначив Ломако.

Він нагадав, що цього ж дня два роки тому від посади міського голови відсторонили Владислава Атрошенка, розраховуючи, що «таким чином паралізують міську раду та передадуть усі повноваження своїм ставленикам». Однак, додав Ломако, нічого не вийшло.

Він також зазначив, що «чиновники з військових адміністрацій за вказівкою офісу президента взяли місто в заручники», зокрема, заблокували роботу дитячих садків, лікарень, громадського транспорту, виділення допомоги для Збройних Сил України. 

«Коли заблокувати роботу міськради в них не вийшло, шкідники вирішили просто паралізувати все місто. Як завжди, суд, по дзвінку, передав одноосібне право розпоряджатися бюджетом громади чиновнику, якого люди не обирали, якого їм спустили згори. Це голова військової адміністрації», – додав Ломако.

При цьому він звернув увагу, що військова адміністрація жодного разу не відзвітувала перед містянами про свою роботу. Тому що такий звіт, за словами в. о. міського голови, був би явкою з повинною.

«Через дії очільника військової адміністрації, який, по суті, є лише виконавцем завдань згори, у місті було зупинено громадський транспорт. Місто стояло перед загрозою зриву опалювального сезону. Блокувалося спорудження оборонних споруд біля Чернігова. Виділена нами з громадою допомога Збройним Силам на мільйони місяцями лежала на складах. Місяцями не вирішувалися земельні питання підприємців Чернігова. Відновлення пошкодженого ракетними обстрілами міста було загальмовано. Бо клерку на чолі військової адміністрації була вказівка зверху нічого не підписувати», – заявив Ломако.

В. о. міського голови зазначив, що під час зустрічі з послами G7 розповів їм про ситуацію в Чернігові. За словами Ломако, посли були шоковані.

«Чиновники з військових адміністрацій за вказівкою Офісу так і вчинили: взяли місто в заручники. Їх умова – Ломако має піти з обраної посади. Мені передали простими словами: якщо я цього не зроблю, вони занурять місто в хаос», – зазначив Ломако.

В. о. міського голови зазначив, що йому показали, що буде у разі відмови: зрив бюджету на 2025 рік, повна зупинка роботи найбільшої лікарні міста, відсутність розрахунків із підрядниками, що працюють на відновлення міста, зупинка харчування в закладах дошкільної освіти, повна зупинка громадського транспорту, жодної копійки на ЗСУ та багато іншого!

Вони взяли місто в облогу. Я цю облогу маю зняти. Якщо ціна — моя посада, я цю ціну заплачу. Щоб звільнити із заручників Чернігів, сьогодні, в День місцевого самоврядування, я подаю заяву про звільнення з посади секретаря міськради та прошу її розглянути на найближчій сесії», – додав Ломако.

Раніше неодноразово повідомлялося про проведення обшуків чи то у кабінеті Ломако, у нього вдома чи у міськраді Чернігова. За словами самого Ломако, лише за останній час у міськраді було понад 40 обшуків, а якщо додати структурні підрозділи та комунальні підприємства, то понад 100. В. о. міського голови Чернігова заявляв, що центральній владі хочеться показати недієздатність керівництва Чернігова і після «підпорядкувати призначеному чиновникові виконавчий орган, комунальні підприємства та установи». 

При цьому опитування, Соціологічної групи «Рейтинг», 69% жителів Чернігова задоволені діяльністю виконувача обов'язки міського голови Чернігова Олександра Ломако, а 62% – міської ради, не задоволені роботою в.о. — 24%, а міськради — 27%,

Як вдавалося керувати Черніговом в умовах постійного морального тиску, зокрема й на депутатський корпус, із боку силових структур та військової адміністрації міста і області, та чим кейс міста може обернутися для місцевого самоврядування взагалі, читайте в інтерв’ю в.о. мера Олександром Ломаком, з яким поговорила Ірина Латиш у рамках спільного спецпроєкту Руху ЧЕСНО з ZN.UA. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі