Власенко вважає децентралізацію "безсистемною декларацією" та "спекуляцією"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Власенко вважає децентралізацію
Голова профільного комітету "батьківщиновец" вважає, що у влади "немає загального розуміння" стратегії реформи, її цілі та системності.

Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект змін до Конституції. Напередодні DT.UA опитало політиків, які у міру своєї компетенції будуть впливати на ситуацію. У їх числі - сам президент, прем'єр-міністр, спікер ВР, голови парламентських фракцій, груп і профільного комітету, голови непарламентських (але які мають представництва на місцях) партій, керівники асоціацій міст, а також сільських, селищних, районних і обласних рад.

За результатами опитування більшість політиків назвали Порошенка відповідальним за децентралізацію.

Також більшість учасників опитування дотримуються думки, що перші кроки реформи зроблені, а далі - як домовляться гілки влади.

Так вважають глави найбільших фракцій коаліції - Андрій Тетерук (заступник керівника "Народного фронту") і Юрій Луценко (БПП). Тут же і партія "Самопоміч" на чолі з Андрієм Садовим (Олег Березюк - дубль). Їм, власне, і домовлятися. В парламенті, принаймні.

Що стосується можливих помічників по коаліції, то тут є тенденція. Точніше - дві.

Перша - за прізвищем Ляшко, друга - Власенко. Але якщо Олег Ляшко ("Радикальна партія"), вказавши на "підкилимність" і "завуальованість" реформи, все-ж таки погодився з тим, що децентралізацію практично розпочато, то Сергій Власенко ("Батьківщина") увійшов в стійку категорію тих, хто відніс те, що відбувається до безсистемних декларацій і спекуляцій. Разом з Юрієм Бойко ("Опозиційний блок"), Павлом Козирєвим, Віталієм Хомутинником (група "Відродження"), Анатолієм Гриценком ("Громадянська позиція") і Сергієм Черновим. Але якщо зазначені лідери якось визначилися, чого більше в тому, що відбувається в процесі - безсистемності, декларацій чи спекуляцій, то голова профільного комітету доклав руку відразу до трьох варіантів.

І якщо це позиція Юлії Тимошенко (яка не відповіла на інформаційний запит ZN.UA), то вона, м'яко кажучи, незрозуміла. Бо як децентралізацію сьогодні розробляють експерти, які колись працювали в її Кабміні за міністра Василя Куйбіди і в принципі ще тоді заклали основи сьогоднішньої реформи.

Тут для повноти картини і розуміння, в якому напрямку в цій історії дрейфує "Батьківщина", буде доречно навести особливу думку того ж Власенка. З приводу існування/не існування єдиної думки всіх гілок влади щодо децентралізації.

"Спільного бачення стратегії реформи немає. Також немає і загального розуміння мети реформи і системності" - виклав народний депутат.

В той час, як один із запропонованих нами пунктів цього ж питання говорить: "Представники всіх гілок влади давно розуміють суть і необхідність реформи, проте основну роль у її проведенні зіграє політика: є фракції і партії, а також державні інститути, які не зацікавлені в реформі". (Його підтримали більшість опитаних).

Як говориться, скільки тієї фракції, але зате яка кількість сільського електорату...

Подробиці читайте у проекті "Децентралізація: звіряємо годинник" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі