Поєднання термінів чергових парламентських виборів із президентськими у 2015 році, можливо, потрібно не для скасування виборів у 2012-му, а для того, щоб обрати наступну Раду на неповний термін. А вже у 2015 році закріпити успіх остаточно.
Для цього другим етапом - після внесення змін до Конституції про проведення одночасних виборів - підкоригують законодавство, дозволивши, наприклад, варіант дострокового припинення повноважень Ради після складання 150 мандатів.
Саме цією лазівкою скористалися нашоукраїнці і бютівці у 2006-му, після чого лавочку вирішили закрити. Однак тепер, за настільки ж кон'юнктурними міркуваннями, можуть і відкрити. Для поправок до закону при цьому, на відміну від Конституції, голоси тушок вже не будуть потрібні у такій кількості. При цьому голосувати за них зможуть не тільки регіонали, але і, наприклад, комуністи. Недарма Петро Симоненко вже заявив, що вибори повинні відбутися і в 2012-му, і в 2015-му (з власної ініціативи, ніхто його про це не питав). У такому варіанті, втім, голосування можна навіть наблизити. Враховуючи, що рейтинги влади знижуються, сценарій не позбавлено логіки. Зрештою, Сергій Льовочкін, на відміну від Андрія Клюєва, ще взимку вважався прихильником проведення виборів якомога швидше.
З іншого боку, для прискорення виборів ні до чого міняти Конституцію, ризикувати провалом всього плану і підвищувати ставки. Однак чутки про продовження повноважень парламенту - дуже своєчасне доповнення для агітації проти депутатів, які «і без того засиділися» у своїх кріслах. І непоганий спосіб каналізувати суспільне невдоволення у безпечне для влади русло.
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Олексія Мустафіна «Депутати на «продльонці»».