Влада російської столиці може ліквідувати Бібліотеку української літератури в Москві. Про це у Facebook повідомив адвокат заарештованого директора бібліотеки Наталії Шаріної Іван Павлов з посиланням на свої джерела.
"З надійного джерела в уряді Москви прилетіла новина, що Бібліотеку української літератури найближчим часом збираються ліквідувати. Департамент національної політики, міжрегіональних зв'язків та туризму міста Москви, кому переходить приміщення БУЛ, просить Департамент культури прилаштувати кудись книжкові фонди бібліотеки, а також "вирішити питання подальшого працевлаштування" її співробітників. У приміщенні БУЛ збираються створити якийсь Мультимедіа-центр східно-слов'янських народів", - повідомив Павлов.
З надійного джерела в уряді Москви прилетіла новина, що Бібліотеку української літератури в найближчий ...
Опубліковано Ivan Pavlov 21 грудня 2015 р.
При тому, що директора бібліотеки Наталію Шаріну досі тримають під домашнім арештом, все це нагадує рейдерське захоплення, як вони описані в підручниках для студентів юридичних та економічних факультетів, зазначає адвокат.
В кінці жовтня після обшуків у бібліотеці директора установи Наталію Шаріну звинуватили у розповсюдженні забороненої літератури і затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського. Вона не визнала свою провину. За словами Шаріної, бібліотека діяла відповідно до закону, а літературу вилучили з спецсховища. Згодом Шаріну визнали політв'язнем.
Кримінальну справу завели за статтею "розпалювання національної ненависті і ворожнечі". Шаріну залишили під домашнім арештом до 27 грудня.
Серед книг, які знайшли слідчі, були видання Дмитра Корчинського, які в Росії вважаються екстремістськими і заборонені до використання. Крім того, повідомлялося про вилучення книжок про Степана Бандеру і журналу "Барвінок", де знайшли червоно-чорний прапор. З бібліотеки було вилучено близько 200 книг і матеріалів.
Бібліотека української літератури - спадкоємиця Центральної української бібліотеки Москви, що існувала з 1918 по 1938 рік. У 1949 році частину фонду бібліотеки передали до бібліотеки Львівського університету. Бібліотека відкрилася у 1989 році, і в 1994 році їй повернули більше тисячі книг, у свій час надісланих до Львова.
Обшуки в Бібліотеці української літератури в Москві тривали і в середині грудня.