ВККС через МЗС хоче отримати інформацію з Росії щодо громадянства Ігнатова

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ВККС через МЗС хоче отримати інформацію з Росії щодо громадянства Ігнатова © ВККСУ / Facebook
У ВККС стверджують, що не ховатимуться за формальними перевірками.

Цього тижня Служба зовнішньої розвідки надіслала Вищій кваліфікаційній комісії суддів лист, у якому вказала, нібито очільник ВККС Роман Ігнатов має російський паспорт. Голова розвідки Олександр Литвиненко навів у листі декілька цифр, що, за його словами, підтверджують наявність цього паспорта в реєстрі. Лист, який першим оприлюднило ZN.UA, похитнув ситуацію навколо Комісії. Про реакцію членів ВККС та їхні настрої стосовно ситуації в інтерв’ю ZN.UA розповів заступник голови Комісії Руслан Сидорович, з яким поговорила Тетяна Безрук.

«Я впевнений, що більшість моїх колег достатньо стресостійкі. У нас складна робота й іще багато викликів попереду. Але, безперечно, це дуже тривожна для нас інформація. Внаслідок цього нам довелося затримати того дня початок пленарного засідання, аби в екстреному режимі відреагувати на цей лист. Ми оприлюднили публічну заяву, направили звернення до компетентних державних органів, у яких можуть бути дані для підтвердження або спростування цієї інформації», – заявив Сидорович.

Він зазначив, що вказані звернення ВККС направила, до ГУР МОУ, СБУ, СЗР, а також до Держбюро розслідувань. Адже останнє має дві кримінальні справи щодо Ігнатова.

Ще один лист Комісія направила до МЗС. Сидорович пояснив, що Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією, однак може просити інші країни про диппослуги, аби отримати інформацію з РФ через офіційні канали зв’язку.

«Ми повинні розуміти, що йдеться про підтвердження інформації, остаточним тримачем якої є держава-агресор. Цей факт теж не можна не брати до уваги», – додав Сидорович.

Він також зазначив, що у цій справі навіть попри війну ВККС доведеться мати справу з певними даними, якими володіє Росія. Адже саме держава-агресорка є її першоджерелом.

«Якщо ми говоримо про членів Комісії, до яких висуваються доволі суворі фахові вимоги, законодавець визначив, що нам у своїй роботі доведеться вирішувати моральні дилеми. І абсолютно вірно, що нам доведеться мати справу з певною інформацією, якою володіє Росія. Бо це буде першоджерело цієї інформації. Сподіваюся, що в цьому випадку нічого не підтвердиться», – пояснив Сидорович.

За його словами, деяка інформація у листі СЗР потребує додаткових пояснень та уточнень. Логічним, як зазначив Сидорович, є те, що зовнішня розвідка сама звідкись ці дані взяла.

Заступник голови ВККС вважає, що на момент оприлюднення листа Комісія ухвалила єдино правильне рішення – висловила публічну позицію. Крім того, ВККС планує звернутися до журналістів, а також громадських організацій, які рекомендували своїх представників до Громадської ради доброчесності (ГРД).  Адже в деяких випадках їхні представники були попереду державних структур. Таким чином, за словами Сидоровича, ВККС продемонструє, що не збирається ховатися за формальними процедурами.

«Ми відразу зазначили, що особам не лише з російським паспортом, а й із будь-яким іншим паспортом, окрім українського, не місце ні в судовій системі, ні в системі органів судового врядування. Водночас ми наголосили, що інформації про закиди щодо наявності в Романа Ігнатова російського паспорта недостатньо, оскільки наразі не надано жодних документів, які б це підтверджували. Існування та суть листа СЗР ми під сумнів не беремо, але з погляду демократичного підходу маємо ці моменти дослідити», – додав заступник глави ВККС.

У контексті запиту до інших країн з приводу отримання інформації з РФ Сидорович зазначив, що не стільки принципово дізнатись мав Ігнатов паспорт чи має, як важлива наявність громадянства.

«Забудьмо про суддів і розгляньмо таку ситуацію: громадяни України колись, за певних обставин, отримали громадянство Росії. І вони не відвідували цієї країни, не зверталися до посольства Росії, коли воно ще було в Україні. Й у них цей паспорт припинив свою чинність. Чи свідчить це про втрату громадянства Росії? Нічого не стається автоматично. Громадянство припиняється лише через заяву про вихід із громадянства, а паспорт — це лише документ, який посвідчує юридичний факт. І ми запитуємо про громадянство. Так, як про це говорять і Конституція, і Закон «Про судоустрій і статус суддів». Закон, а Роман Ігнатов нині є чинним суддею, не передбачає припинення повноважень судді за наявності паспорта іншої держави», – додав Сидорович.

Лист від Служби зовнішньої розвідки, у якому йдеться про нібито наявність російського паспорта в Романа Ігнатова, ВККС отримала 21 грудня. Сам Ігнатов заперечував наявність громадянства РФ, а спецслужби на запити Конкурсної комісії та ВРП його не підтверджували.

Ситуацію з листом глава ВККС вважає політичним тиском. За словами Ігнатова, якщо цей тиск не припиниться, то він проситиме політичного притулку, «щоб не стати другим Гонгадзе».

Ба більше, голова ВККС пов’язав тиск із початком оцінювання суддів ліквідованого Окружного адміністративного суду, а також заявив, що один із народних депутатів написав на нього заяву до правоохоронних органів, після чого Служба безпеки України (СБУ) відкрила проти Ігнатова кримінальне провадження за статтею «державна зрада». За інформацією джерел ZN.UA цей депутат — член парламенту Максим Бужанський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі