Генерал Тан Шве, який керував М'янмою протягом останніх двох десятиліть, також пішов з посади головнокомандувача збройних сил М'янми.
Опозиція, однак, стверджує, що насправді режим залишається при владі, зміниши лише фасад.
У листопаді 2010 року у М'янмі пройшли загальні вибори, які різко критикували як представники опозиції, так і країни Заходу.
Поки ще не зрозуміло, яку роль тепер гратиме генерал Тан Шве, однак ніхто не думає, що він добровільно відмовиться від реальної влади у країні.
Державне телебачення М'янми повідомило, що генерал Тан Шве офіційно розпустив правлячу Державну раду миру та розвитку.
У будівлі парламенту у новій столиці країни Найп'їдо прийняли присягу 58 міністрів нового цивільного уряду, два віце-президента та інші офіційні особи.
Новим президентом М'янми став Тхейн Сейн, близький соратник генерала Тана Шве.
Створення нового уряду завершує перехід країни від правління військових до змішаної військово-цивільної адміністрації.
Критики режиму заявляють, що мова йде про показуху, оскільки до складу нового уряду входять, в основному, колишні генерали, діючі офіцери збройних сил і лише кілька технократів.
Новий президент країни Тхейн Сейн займав посаду прем'єр-міністра у попередньому уряді військових. Він пішов у відставку з армії, для того, щоб очолити створену військовими партію Об'єднання солідарності та розвитку (USDP).
Партія USDP отримала 80% голосів на минулих у листопаді виборах. Згідно з новою конституцією країни, чверть місць у парламенті відведено для представників збройних сил.
Опозиційна Національна ліга за демократію, яку очолює Аун Сан Су Чжі, не представлена в парламенті. Партія саморозпустилася незадовго до виборів, оскільки згідно з новим законом, вона була б змушена виключити зі своїх лав існуюче керівництво партії.
За матеріалами Бі-Бі-Сі