Глава НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко погодився з тим, що його призначення не відповідає "певним західним стандартам". Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"У них було певне розчарування, якісь суттєві питання, напевно, до уряду про те, як це було зроблено. Зараз немає жодних питань щодо їхньої законності. І зараз справді стає зрозуміло, що ці дії мали добрі наміри, хоча й не відповідали принципам [корпоративного управління] ОЕСР [Організації економічного співробітництва і розвитку] і певним західним стандартам", — розповів Вітренко.
Він додав, що загалом ситуація з "Нафтогазом" перестала відповідати вимогам ОЕСР.
"Це був ланцюжок емоційних реакцій обох сторін на проблему, якої б не було або яку можна було б вирішити, якби реформа корпоративного управління була здійснена у повній відповідності з цими принципами ОЕСР", — додав голова "Нафтогазу".
Вітренко підтвердив, що кадрові зміни у "Нафтогазі" викликають обурення у Заходу.
"Вже триває дискусія про інші важливі інституції в Україні і їхню незалежність і про вплив цієї незалежності, наприклад, на ефективність боротьби з корупцією, на податкову реформу, юридичну реформу в таких установах, як Національний банк, Національне антикорупційне бюро та інші. Тобто цей нерв був, як кажуть, уже оголений", — пояснив він.
Причина демаршу зі звільненням голови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, та призначенням на цю посаду Юрія Вітренка – 50 мільярдів гривень, які НАК не поділив із Банковою, пише редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.
Що за революцію в енергетиці затіяв Офіс президента? У чому причина вчорашнього демаршу зі звільненням Коболєва та призначенням Вітренка? Чому ОП створює купу проблем для держави, а далі їх лише примножуватиме? Читайте у статті Юлії Самаєвої «Віялові відключення совісті».