Виступ Порошенка в Раді заплановано на четвер

Поділитися
Виступ Порошенка в Раді заплановано на четвер © Сайт президента України
Також у цей день у парламенті планують перейменувати дві області і приступити до оновлення ЦВК.

Народні депутати планують на пленарному засіданні в четвер, 20 вересня, заслухати послання президента України Петра Порошенка, проголосувати за направлення до Конституційного суду законопроектів про внесення змін в Основний закон про перейменування двох областей та оновити склад Центральної виборчої комісії, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту в понеділок.

"20 вересня 2018 року на пленарному засіданні Верховної Ради, відповідно до ст. 106 Конституції України, щорічне послання до Верховної Ради президента України про внутрішнє і зовнішнє становище", - сказав спікер.

Крім того, він зазначив, що в Україні не завершено декомунізація – не перейменовані дві області. У зв'язку з цим голова парламенту пропонує в четвер також проголосувати за направлення до Конституційного суду відповідних законопроектів.

"Я вважаю, що ми цілком можемо цей процес розпочати вже в цей четвер", - зазначив Парубій.

Він також додав, що в четвер необхідно розглянути питання оновлення складу Центральної виборчої комісії.

"Я провів відповідну нараду. Ми обмінялися думками і домовилися, що всі фракції парламенту до кінця дня на своїх фракціях проговорят це питання, щоб до остаточного формування порядку денного дали позиції фракції, і ми бачили, з чим ми виходимо на цей тиждень", - зазначив Парубій.

Нагадаємо, термін повноважень членів ЦВК закінчився 1 червня 2014 року. Однак незважаючи на те, що 5 липня 2018 року, парламент мав призначити новий склад ЦВК, Верховна Рада не змогла приступити до зазначеного питання. Натомість у Раді запропонували ідею збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, що призначити всіх 14 кандидатів, внесених президентом. Пізніше голова парламенту Андрій Парубій заявив, що восени ВР розгляне законопроекти до виборчого кодексу, оновлення складу ЦВК і законопроекти, що стосуються питань нацбезпеки. Законопроект передбачає відмову від мажоритарної системи виборів і перехід на пропорційну з відкритими партійними списками. До другого читання до проекту ВК депутати подали понад чотири тисячі поправок.

Зараз в Україні діє змішана пропорційні-мажоритарна система: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від політичних партій, які набрали 5% або більше голосів; ще 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах.

Детальніше про зміни до виборчого кодексу читайте в матеріалі Марини Ставнійчук "Виборчий кодекс. Знову глухий кут" в "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі