Високопосадовці Індії відвідають Росію попри нові тарифні погрози Трампа — Bloomberg

Поділитися
Нью-Делі зберігає стратегічні контакти з Кремлем.

За словами чиновників, знайомих з цим питанням, найближчими днями головні помічники прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді відвідають Росію з запланованими візитами, невдовзі після того, як президент США Дональд Трамп посилив тарифні погрози через тісні зв'язки Нью-Делі з Москвою.

Радник з питань національної безпеки Аджит Довал відвідає Росію цього тижня, а міністр закордонних справ Субраманьям Джайшанкар приєднається до нього пізніше цього місяця, повідомляє Bloomberg.

В агентстві додають, що хоча обидва візити є частиною щорічних планових консультацій і були заплановані заздалегідь, вони відбуваються на тлі зростання напруженості у відносинах між Індією та США через зв’язки Нью-Делі з Москвою.

4 серпня Трамп, уже запровадивши високі 25% мита на індійські товари, пригрозив суттєво їх підвищити через відмову Індії припинити закупівлі російської нафти. Вашингтон вважає, що Індія — разом із Китаєм — допомагає президентові Владіміру Путіну фінансувати війну в Україні завдяки цим закупівлям.

Нью-Делі відстоює свою позицію, заявляючи, що критика з боку США і Європейського Союзу щодо торгівлі азійської країни з Росією є "невиправданою і необґрунтованою". В Індії підкреслили, що ЄС і США продовжують купувати енергоносії та інші матеріали у Росії, хоча "така торгівля навіть не є національним примусом".

Протягом багатьох років Моді підтримував тісні зв'язки з Путіним, відвідавши Росію в жовтні. Очікується, що російський президент відвідає Індію пізніше цього року — поїздка, яка, ймовірно, буде на порядку денному під час переговорів Довала і Джайшанкара в Москві.

Нагадаємо, після того, як Дональд Трамп розкритикував Індію за звʼязки з Росією, речник індійського МЗС Рандхір Джайсвал заявив, що партнерство Нью-Делі та Москви "стійке та перевірене часом". За його словами, зв'язки Індії з іншими країнами не залежать від думки третіх сторін.

Водночас газета The New York Times зазначала, що Індія продовжуватиме купувати дешеву нафту в Росії, попри погрози президента США Дональда Трампа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі