Вищий спецсуд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відмовився передавати до Верховного суду скаргу екс-прем'єра Юлії Тимошенко у "газовій справі", в якій її захист вимагав з урахуванням рішення ЄСПЛ скасувати їхній поідзахисній вирок і відпустити її на волю.
Відповідне рішення було прийнято 6 вересня.
Як встановила колегія суддів, перегляд справи щодо Тимошенко Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) "здійснювався тільки в рамках перевірки законності обрання їй запобіжного заходу (арешту) під час судового розгляду справи, а не законності вироку суду в цілому".
"Питання справедливості її кримінального переслідування не були предметом розгляду ЄСПЛ", - підкреслюється у повідомленні прес-служби Вищого спецсуду.
У суді також заявили, що наданий Тимошенко суду переклад на російську мову рішення ЄСПЛ від 30 квітня 2013 року у справі "Тимошенко проти України" не відповідав автентичному перекладу, зокрема щодо обставин, які мають істотне значення для правильного вирішення питання про допуск справи до провадження.
"Зміст рішення ЄСПЛ викладено некоректно", - йдеться у заяві прес-служби.
У той же час, у Вищому спецсуді відзначили, що автентичний переклад зазначеного рішення ЄСПЛ вони отримали у відповідь на запит у Міністерстві юстиції України.
"На підставі автентичного перекладу колегією суддів встановлено, що всупереч твердженням заявниці всі встановлені ЄСПЛ порушення положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод, пов'язані з вирішенням питань її арешту і утримання під вартою до засудження, а не з вирішенням кримінальної справи по суті", - йдеться в заяві.
У Вищому спецсуді додали, що також в рішенні ЄСПЛ відсутні приписи про конкретні індивідуальні заходи за результатами розгляду скарги Тимошенко.
"Постанова набрала законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає", - констатується в повідомленні. !zn