Клімкін пояснив необхідність миротворців в Донбасі

Поділитися
Клімкін пояснив необхідність миротворців в Донбасі Клімкін хоче контролю мінських угод © getthebigpicture.net
Поліцейська місія ЄС повинна буде контролювати припинення вогню, заявив глава МЗС України.

Миротворчі війська необхідні Україні для дотримання мінських угод, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"РНБО вчора ухвалила рішення про проведення миротворчих сил на територію Донбасу, щоб забезпечити виконання мінських домовленостей... Нам потрібні миротворці для того, щоб ці домовленості виконувались, а не порушувалися", - сказав він на прес-конференції з міністром закордонних справ Греції Нікосом Котзиасом.

Клімкін також сказав, що поінформував грецького міністра про розвиток ситуації в Донбасі "і вдячний йому за чітку і послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України".

18 лютого Рада національної безпеки і оборони України схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання місій з підтримання миру і безпеки на території України. На засіданні РНБО президента України Петро Порошенко висловив думку, що найкращим форматом миротворчої місії для України буде поліцейська місія Євросоюзу.

За інформацією прес-служби президента України, під час телефонної розмови в нормандському форматі сторони домовилися, що на цьому тижні скоординують дії по виконанню Мінських домовленостей від 12 лютого на рівні міністрів закордонних справ. "При цьому українська сторона наполягла, щоб ці дискусії також було включено питання залучення миротворців - як по лінії дотику, так і по лінії міждержавного кордону України і Росії", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Декілька днів тому постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв в бесіді з ZN.UA заявив, що питання про направлення миротворців в Донбас не обговорюється ні в кулуарах ООН, ні на її Генасамблеї, ні на Раді Безпеки: "Немає ніякого обговорення питання про введення миротворців в нашу країну ".

Сергєєв також нагадав, що довгий час в ООН вважали, що "взаємодія між ООН та СНД у справі підтримання миру в Грузії - яскравий приклад вирішення проблем безпеки спільними зусиллями ООН і регіональних організацій". Але "миротворчість" Росії призвела в 2008 році до російсько-грузинській війні і визнанню Москвою незалежності Абхазії і Південної Осетії. "Така "взаємодія" неприпустима в нашому випадку", - вважає Сергєєв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі