Війна на виснаження почалась ще у 2014 році – Зеленський

Поділитися
Війна на виснаження почалась ще у 2014 році – Зеленський © https://www.president.gov.ua/
Втрати російської армії для Путіна аж ніяк не є виснаженням, йому все одно.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що війна на виснаження буває різною і почалась вона із вторгнення Росії в Україну у 2014 році, коли насамперед удару зазнала економіка України. Про це він сказав в інтерв'ю німецькому каналу ARD.

«Чи в цілому війни не на виснаження? Чим відрізняється війна на виснаження, яка йде 700 днів від війни на виснаження яка була 1400 днів?  …  Я вважаю, що війна на виснаження почалась ще у 2014, коли була окупація тієї чи іншої частини нашої держави – Крим і Донбас. Чи це не було на виснаження нашої економіки? На виснаження», - заявив він.

За словами Зеленського під час будь-якої війни виснажуються різні верстви населення, фінанси, партнери та військові.

Водночас після початку російського вторгнення в Україну у 2014 році та окупації Донбасу та Криму в Україну почало надходити значно менше інвестицій та виводились кошти.

«Якщо ми говоримо про людей, то у перший рік повномасштабної війни Росія зовсім не користувалась математикою і просто викидувала своїх людей. Але вони ставляться до них як до м’яса і я не певний, чи це виснаження для них. Їм все одно – мільйон, два, три … скільки загине. Зараз у нас є Авдіївка і це паркани з їхніх людей. Вони їх навіть не забирають», - заявив глава держави.

Він додав, що, на приклад, недостатня кількість бомбосховищ – це виснаження для українських дітей, які не мають нормального доступу до освіти.

Водночас заблоковане Чорне море та неможливість експортувати зерно – виснаження для тих країн, які його мали тримати.

«Путін веде цю війну на виснаження. До війни ми попереджали, що він буде демпінгувати енергоресурси в усій Європі і це мало свій вплив. Хіба це не виснаження енергетики Європи? Але чи можна це порівняти з Україною? Ні, бо в нас більша ціна – це людські життя», - додав Зеленський.

Він додав, що зупинити Росію можна, як геополітично, так і фінансово, а також не допустити повного руйнування України та глобальної міграції.

На початку листопада головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний у матеріалі для The Economist заявив, що російсько-українська війна стає «позиційною» війною статичних і виснажливих боїв, як у Першій світовій війні, на противагу «маневровій» війні руху і швидкості. В підсумку така ситуація буде вигідна лише Росії.

Заява Залужного викликала обурення в Офісі президента. Після цього глава держави неодноразово заявляв, що ситуація на фронті не є патовою.

Спокійною після статті Залужного залишилася тільки одна група людей – власне військові. Генерал озвучив речі, що є очевидними у війську вже приблизно з півроку. Після провалу минулорічного бліцкригу Росія ще минулої зими свідомо перейшла до стратегії виснаження. Що не договорює генерал Залужний та що чекає на українців далі пише Євген Шибалов у статті «Епоха нормальних пацанів» на ZN.UA. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі