Війна рубарем поставила питання, що держава дає фермерам, заявила в інтерв'ю ZN.UA Олена Шуляк, з якою поговорила Інна Ведернікова. Вона зазначила, що людина, яка працює на землі, є однією з умов існування української державності.
«Дуже резонує питання. Березень. На носі посівна. Ідуть активні бойові дії, а у нас складні дискусії: чи потрібна взагалі посівна на окупованих територіях? Навіщо віддавати агресорові свої ресурси? Паралельно на зв'язку голови громад тимчасово окупованих територій, що під дулами автоматів. Плюс включаються з питаннями області, які знаходяться в оточенні. Яке правильне рішення?
Гострі проблеми і на українських теренах. У фермерів немає оборотних коштів, вони не можуть купити добрива, палива. «Якщо у нас зараз не буде обертання, то ми взагалі не посіємось!» - Кричать у трубку. А де це паливо взяти? І ти розумієш, що не посіють ні ті, ні інші. Як із цього виходити? Війна руба поставила питання: що ми як держава даємо фермеру? Чим допомагаємо? Як розвиваємо?» – заявила Шуляк.
В оперативному порядку, за її словами, уряд надав 20 мільярдів гривень на підтримку фермерських господарств, хоча про цю цифру не пишуть і не говорять. Проте, як зазначила глава СН, у той момент, коли не фінансується нічого, крім захищених статей бюджету, коли потрібні колосальні гроші для того, щоб купувати зброю, влада знайшла ресурс, щоб підтримати українського фермера. «Чому? Та тому, як виявилося, людина, яка працює на землі, — одна з умов існування української державності. Основа нашої продовольчої безпеки. І це справді серйозне уточнення у вже прийнятій концепції ринку землі», – додала Шуляк.
Повідомлялося, що станом на 26 березня в 11 регіонах України вже стартувала посівна, тоді як минулого року вона ще не розпочиналася. Тоді прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українські аграрії матимуть доступ до безвідсоткових кредитів – таке рішення вже ухвалив уряд. За його словами, оскільки експорт зерна з країни зупинено, сільгоспвиробники потребують коштів.