Відповідь України на повернення РФ до ПАРЄ має бути зваженою й цинічною – Кулеба

Поділитися
Відповідь України на повернення РФ до ПАРЄ має бути зваженою й цинічною – Кулеба Представник України при Раді Європи розповів про те, як в ПАРЄ "продавлювали" резолюцію на користь Росії
Україна повинна здійснити комплекс відповідних заходів у зв'язку з відновленням російської делегації права без будь-яких умов.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив про підготовку Міністерством закордонних справ відповідних заходів у зв'язку з відновленням прав російської делегації в ПАРЄ.

"Сьогодні міністр Павло Клімкін викликав мене на консультації в Київ, де ми якраз будемо фіналізувати план подальших дій. Виклик посла на консультації щодо майбутніх параметрів участі України в Раді Європи - таке ми робимо вперше з 1995 року, коли вступили в організацію. І це чіткий сигнал", - написав дипломат на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 25 червня.

Кулеба висловив упевненість, що реакція України повинна бфть продиктована тверезим розрахунком.

"Моя особиста позиція така - ми повинні відповісти не тільки словом, а комплексом конкретних дій. Відповісти емоційно і поспішно, а виважено і цинічно", - пояснив посол.

Він уточнив, що українська дипломатія повинна дотримуватися наступних принципів: спиратися на реальність, відповідати на дії, які суперечать національним інтересам ("нас б'ють, ми б'ємо"), і "грати до кінця".

"Світ жорстокий. Це факт. Але іншого світу у нас немає. Потрібно просто бути сильним, мати здоровий глузд і вигризати в цьому світі своє. Особливо після того як щось вигризають у тебе", - підкреслив Кулеба.

Дипломат констатував, що рішення про зняття санкцій з делегації Росії в ПАРЄ було прийнято лідерами Франції та Німеччини Еммануелем Макроном і Ангелою Меркель ще до їх зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

Представник України при Раді Європи також зазначив єдність позиції делегацій Грузії і країн Балтії, які не піддалися на вмовляння "адвокатів" Кремля в ПАРЄ.

Він також звернув увагу на безпрецедентну явку делегатів для розгляду проросійської резолюції, незважаючи на пізній час.

В ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. "За" резолюцію проголосували 118 делегатів, "проти" - 62, і 10 осіб утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Проти в повному складі проголосувала делегація України і Грузії, а також більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Британії і Швеції.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати також поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

У день голосування представники української делегації поскаржилися, що Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні найважливішого засідання. Президент відреагував на рішення ПАРЄ лише через 11 годин: його прес-служба поширила заяву про "стурбованість і розчарування" глави держави.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі