Відносно виданих Росії з Білорусі найманців ПВК «Вагнера» все одно триватиме розслідування в Україні, а також суд, оскільки їм вже оголосили про підозру.
Про це заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов розповів в інтерв'ю «Радіо Свобода».
«Ми зібрали достатню доказову базу вчинення злочинів під час збройного конфлікту на Донбасі. Вони всі мають підозри, тому будемо залучати їх до відповідальності на національному рівні і використовувати інші інструменти кримінального процесу, в тому числі міжнародні», - зазначив Мамедов.
За його словами, після отримання інформації про затримання «вагнеровцев» Україна відразу направила запит до Білорусі з приводу тимчасового їх арешту, поки готуються документи на екстрадицію.
«Далі були направлені запити про екстрадицію цих осіб. Ми залучили всі матеріали, необхідні для прийняття рішення про видачу їх в Україну», - додав Мамедов.
У ніч на 29 липня співробітники КДБ Білорусі затримали під Мінськом 32 бойовики російської приватної військової компанії «Вагнера». Ще одного чоловіка було затримано на півдні країни. Влада оприлюднила імена затриманих: усі вони брали участь у збройних конфліктах у Сирії, Лівії, більшість воювали проти української армії в лавах бойовиків «Л-ДНР».
31 липня Офіс генпрокурора направив до Білорусі запит про екстрадицію 28 «вагнерівців», дев'ять з яких виявилися громадянами України.
6 серпня Олександр Лукашенко заявив, що запросив в Білорусь генпрокурорів з Росії та України. В Офісі генерального прокурора заявили, що офіційного запрошення не отримували.
14 серпня Росії повернули всіх затриманих «вагнерівців», крім одного - громадянина Білорусі.
У МЗС України констатували, що Лукашенко «зробив вибір на користь Росії», використавши найманців як розмінну монету. А в Офісі генпрокурора повідомили, що не отримували з Мінська відповіді на екстрадиційний запит.
Навіщо білоруській влади знадобилася вся ця вистава із затриманням російських найманців, насправді «приготована» для зовсім іншої країни, читайте в матеріалі Андрія Паливоди «Передвиборна вистава Лукашенка» для ZN.UA.