Від слідчого до очільника САП: що відомо про Олександра Клименка

Поділитися
Від слідчого до очільника САП: що відомо про Олександра Клименка © 5 канал
Він дотичний до ряду гучних справ, фігурантами яких були Онищенко, Насіров, Татаров та Гладковський. 

Сьогодні був призначений керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ним став Олександр Клименко, який був оголошений Конкурсною комісією переможцем чесного відбору і затверджений на посаді новим генеральним прокурором Андрієм Костіним 

Що відомо про нового очільника САП? 

Олександру Клименку 35 років. Він юрист, закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у Харкові. Саме Клименко став першим, чию доброчесність підтримала комісія і проголосувала одноголосно.

У 2010 році працював у Києві в органах внутрішніх справ спершу слідчим, а згодом, коли створили Нацполіцію, старшим слідчим. Там він займався розслідуванням справ про розкрадання майна.

Під час ведення справи про розкрадання коштів "Укрзалізниці" у Клименка трапився конфлікт з керівником. Тоді з'ясувалося, що  чиновники укладають фіктивні договори й виводять кошти з підприємства. Старший слідчий написав листа, щоб такі виплати зупинити, у відповідь на який отримав заклик від свого керівництва цього листа не відправляти. Клименко відмовився це робити, після чого його змусили здати посвідчення і залишити управління.

Через тиждень Клименка викликали на роботу, відкрили кабінет, оголосили йому догану і забрали всі справи, які він розслідував, залишивши тільки провадження про нещасні випадки. Проте досить швидко після інциденту з Клименком його керівника звільнили.

У 2016 році він подав заявку на участь в конкурсі до НАБУ, після чого Клименко став детективом. У 2017 він був вже старшим детективом, а в листопаді цього ж року очолив цілий відділ. 

Клименко розслідував у відомстві справи колишнього депутата Олександра Онищенка, екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та нинішнього заступника голови офісу президента Олега Татарова, який відповідає за напрям правоохоронних органів. Також тодішній детектив був старшим групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Адвокатське посвідчення він отримав цього року, 18 лютого. Рішення це зробити він пов'язав з початком атак на директора НАБУ Артема Ситника: "В разі зміни керівництва НАБУ, якщо зміниться філософія діяльності НАБУ, я не зможу там працювати чи піти в інше місце".

Один з детективів НАБУ назвав Клименка людиною з "поліцейським підходом до роботи": "Детективи НАБУ самостійні у своїх діях, чіткі вказівки голова підрозділу може давати лише в окремих випадках. Клименко цього не розумів".

Також у 2016 році на Клименка було складено протокол, в якому його звинуватили в керуванні авто в стані алкогольного сп'яніння. Він вважає це тиском, який пов'язує з активною тоді стадією розслідування "газової справи". Клименко розповідає про цю ситуацію таке: його зупинили після засідання суду, патрульні спочатку намагалися його звинуватити в порушенні правил дорожнього руху, а потім уже заговорили про те, що він нібито може перебувати напідпитку. При цьому у працівників поліції не було приладів, які дозволили б їм провести  освідування на місці. Натомість вони вимагали, аби Клименко поїхав із ними, але не дозволили взяти свідків. У підсумку він відмовився, на нього склали протокол, але суд закрив справу.

Чому Клименко вирішив очолити САП?

На це питання він відповів під час інтерв'ю УП: "Я в 2020 році брав участь у конкурсі в Бюро, на підвищення. І хоч і набрав найбільшу кількість балів, але все рівно програв його, мене визначили другим, а не першим. Фактично в Бюро я уже не мав можливості будь-якого кар’єрного зросту, тому що всі керівні посади були зайняті.

Тут якраз був конкурс у САП. І я, враховуючи, що мав значний досвід і велику кількість резонансних проваджень у Бюро, вирішив, що на посаді керівника САП можу зробити щось більше для країни, ніж на посаді старшого детектива". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі