У ПАРЄ вважають, що участь або неучасть у виборах опозиціонерів - це один із факторів оцінки, але не висновок, а також, якщо опозиційні лідери під час виборів будуть залишатися в ув'язненні, навіть незначні порушення в ході виборчої кампанії поставлять вибори під сумнів.
Співдоповідачі 3 якщо в них не будуть брати участь ув'язнені лідери опозиції. Про це йдеться в інформаційній записці співдоповідачів Майліс Репс і Маріетти де Пурбе-Лундін за підсумками візитів в Україну.
«Ми категорично проти ідеї апріорі називати вибори недемократичними і нелегітимними, якщо цим окремим членам опозиції не буде дозволено брати участь у кампанії», - йдеться в записці.
«Можливість чи ні для цих осіб брати участь у виборах є одним з факторів, на яких така оцінка повинна базуватися, проте вона не повинна визначати висновок», - відзначили співдоповідачі.
Разом з тим, Репс і пані де Пурбе-Лундін зазначили, що переслідування колишніх членів уряду, які є видатними лідерами опозиції, впливає на передвиборчий клімат, а їхня неучасть у перегонах заплямує вибори.
Співдоповідачі ПАРЄ також відзначили, що під час зустрічі з президентом Віктором Януковичем у травні вони звернули його увагу на те, що якщо опозиційні лідери під час виборів будуть залишатися в ув'язненні, навіть незначні порушення в ході виборчої кампанії поставлять вибори під сумнів.
Нагадаємо, раніше член ЦВК Михайло Охендовський, перебуваючи у Брюсселі, повідомив євродепутатам про неможливість допущення до виборів Юлії Тимошенко, бо участь засуджених у виборах суперечить Конституції.
Втім, він запевнив - перегони будуть демократичними і чесними. Нове законодавство, за словами Охендовського, виключає можливість фальсифікацій.