Вибори у Азербайджані: чинний президент отримав чергову незаперечну перемогу і схвалення Росії

Поділитися
Вибори у Азербайджані: чинний президент отримав чергову незаперечну перемогу і схвалення Росії
Алієв набрав 94% голосів на виборах, що супроводжувались тиском і арештами.

Президента Азербайджану Ільхама Алієва переобрано на посаду майже одностайним голосуванням на виборах у середу, які, за словами зовнішніх спостерігачів, затьмарені жорсткими репресіями проти опозиційних активістів і журналістів, повідомляє Politico.

Згідно з опублікованим державним інформаційним каналом Azertag екзит-полом, Алієв отримав майже 94 відсотки голосів, забезпечивши собі п'ятий термін на посаді.

Два інших соціологи назвали цифру 92 відсотки. Очікується, що попередні результати будуть опубліковані пізніше в середу, однак це є радше формальністю, адже продовження терміну його перебування на посаді визначене.

За даними Freedom House, Азербайджан входить до числа найменш вільних країн у світі, і з початку 1990-х років міжнародні спостерігачі не вважали вибори такими, що заслуговують на довіру, або конкурентними.

Щонайменше 13 незалежних журналістів були затримані напередодні голосування, а хвилі арештів призвели до ув'язнення опозиціонерів і критично налаштованих науковців. Раніше цього тижня Amnesty International попередила про «широкий скоординований напад на громадянське суспільство та верховенство права» в Азербайджані.

Азербайджан, який є великим експортером газу до ЄС і був названий президенткою Комісії Урсулою фон дер Ляєн «найважливішим партнером», цього року прийматиме кліматичні переговори ООН COP29.

Алієв прийняв владу в 2003 році від свого батька Гейдара Алієва, який керував країною як президент незабаром після розпаду Радянського Союзу.

Хоча азербайджанський лідер ще не виголосив переможну промову, він уже провів телефонні розмови з дружніми світовими лідерами, включно з білоруським Аляксандром Лукашенкай, який привітав його із «впевненою перемогою».

Проурядові ЗМІ повідомляють, що натовпи людей вийшли на вулиці столиці Баку та інших міст, щоб відсвяткувати цю подію.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан став першим лідером ЄС, який привітав Алієва «з його величезною та незаперечною перемогою».

Хоча Європейський парламент не зміг надіслати делегацію для моніторингу виборчих дільниць, як це було в попередні роки, голова комітету Ради Федерації Росії у закордонних справах Григорій Карасін заявив місцевим ЗМІ, що вибори організовуються ефективно і можуть навіть бути за модель для президентських виборів у Росії, як відбудуться пізніше цього року.

«Ми [спостерігачі] привеземо певний досвід з Баку», — сказав він. Голова делегації грузинського парламенту також стверджує, що голосування відбулося без проблем, повідомляє Azertag.

Опозиційні активісти опублікували ролики сварок між персоналом виборчих дільниць і спостерігачами за виборами, а також людей, які нібито голосують кілька разів.

У вересні збройні сили Азербайджану розпочали 24-годинну блискавичну війну, щоб взяти під контроль Нагірний Карабах, регіон, де проживало близько 100 тисяч етнічних вірмен. Практично все населення після нападу втекло до Вірменії, незважаючи на пропозицію Баку продовжувати жити в Азербайджані, за умови  що погодяться стати його частиною.

Невдовзі після цього було призначено позачергові вибори.

Раніше Алієв і його дружина, яка є його віце-президентом, проголосували на виборчій дільниці в Ханкенді, відомому для колишнього вірменського населення як Степанакерт. Зараз, після масового відтоку жителів, місто майже повністю незаселене.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі