Вибори президента не можуть бути зірвані через некомплект ДВК – експерти

Поділитися
Вибори президента не можуть бути зірвані через некомплект ДВК – експерти Подібні ситуації з некомплектом траплялися й перед другим туром виборів 2004 та 2010 років
Раніше в команді Зеленського звинуватили Порошенка у спробах зірвати другий тур виборів.

У понеділок, 15 квітня, повинно було завершитися формування дільничних виборчих комісій (ДВК). Кандидати в президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський повинні подати близько 200 тисяч кандидатур кожен. У середині дня у 33 округах виникли проблеми з укомплектуванням. У команді Зеленського звинуватили Порошенка у спробах зірвати вибори. Видання LIGA.net пише, що реальної загрози зриву голосування немає.

Вказується, що брак членів дільничних виборчкомів зафіксували у Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, а також у Києві. За даними Громадянської мережі "ОПОРА", Порошенко замість 6-8 кандидатур подав у деяких регіонах по 2-3 людини. Випадки зафіксовані там, де в першому турі лідирував Зеленський.

Порошенко повинен був визначитися з кандидатурами до 12 квітня, тепер питанням доукомплектування займуться окружні виборчі комісії. Вчора до опівночі вони повинні були набрати у великі дільничні виборчкоми 16 членів, у середні – 14, малі – 12. У зв'язку з цим Центральна виборча комісія закликала всіх небайдужих взяти участь в роботі комісій.

У штабі Зеленського назвали це спробами зірвати вибори. На своїй сторінці у Facebook команда Зеленського написала, що мала кількість людей у дільничних комісіях може значно вплинути на якість проведення голосування. Автори публікації вважають, що в разі нестачі людей, їх повинні подати окружкоми за допомогою місцевих органів влади, але "останні цього теж не роблять, показуючи або свою неспроможність, або навмисний саботаж процесу організації виборів".

Політолог Ігор Петренко підтримує думку про можливу спробу зриву другого туру. Також він вважає, що у чинного президента вже не особливо вірять у його перемогу, тому намагаються заощадити таким чином гроші.

Один зі співрозмовників видання зазначає, що кандидати завжди доплачують членам комісій, що взагалі робити заборонено. Доплати складають в середньому 1000-1500 гривень. Враховуючи, що кожен з тих, хто пройшов до другого туру повинен знайти близько 200 тисяч чоловік, мова може йти про кілька сотень мільйонів гривень. На думку цього співрозмовника, штаб Порошенка також вирішив організаційно завантажити Зеленського, щоб той думав, як забезпечити присутність у виборчкомах.

У свою чергу спікер штабу Порошенка Олег Медведєв повідомив, що проблему з некомплектом вирішать до кінця дня. За його словами, спочатку команда запропонувала 70 тисяч кандидатур у дільничні виборчкоми. Він спростовує інформацію про бажання штабу зірвати вибори.

Тим часом співрозмовник видання впевнений, що і двох членів комісії від Порошенка та спостерігачів вистачить, щоб гарантувати чесність виборів.

За словами координатора "ОПОРИ" Ольги Айвазовської, окружкоми мають достатньо можливостей, щоб доукомплектувати дільничні виборчкоми. Зокрема, доповнити за рахунок людей, які працювали під час першого туру.

Колишній заступник глави ЦВК Андрій Магера зазначив, що подібні ситуації з некомплектом траплялися й перед другим туром виборів 2004 та 2010 років, і цю проблему можна вирішити.

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.

Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Шоумен Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн). Другий тур президентських виборів в Україні відбудеться 21 червня.

Про особливості роботи виборчих дільниць читайте в матеріалі Алли Котляр, Інни Ведернікової та Марини Баранівської "Нотатки спостерігачів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі