За даними Державного реєстру виборців, станом на 12 квітня місце для голосування тимчасово змінили вже понад 156 тисяч виборців. Щоб тимчасово змінити місце голосування, треба:
- особисто звернутися до того органу ведення Держреєстру виборців, де виборець зареєстрований або де знаходитиметься у день проведення виборів. Подача заяви поштою не передбачена українським законодавством;
- взяти з собою документ, що посвідчує особу та українське громадянство виборця (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення військовослужбовця, військовий квиток тощо), і документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування (договір про оренду житла, довідку з місця роботи або навчання, свідоцтво про право власності на житло, свідоцтво про шлюб та інші);
- написати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Необхідно вказати фактичне місце проживання або номер ділянки, на якій виборець має намір голосувати, а також причину зміни місця голосування, яка підтверджується документами;
- переселенці з окупованих Росією Криму та Донбасу можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, достатньо вказати в ній, що виборча адреса знаходиться на непідконтрольній території.
Після цього виборець зможе отримати посвідчення із зазначенням дати виборів і номером виборчої дільниці. У день голосування, окрім паспорту, із собою на виборчу дільницю також треба взяти відповідне посвідчення.
Водночас виборці, які 21 квітня голосуватимуть за межами України, повинні:
- особисто подати заяву до державної адміністрації району за місцем реєстрації;
- обґрунтувати тимчасову зміну місця голосування документом, який доводить перебування за кордоном на момент голосування (проїзні документи, довідка з роботи про відрядження, документ, що підтверджує оренду житла тощо). Також необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу та громадянство;
- отримати відкріпний талон, який підтверджує реєстрацію на закордонній виборчій дільниці (за 15-30 хвилин або наступного дня).
У день голосування потрібно особисто прибути на нову виборчу дільницю із закордонним, дипломатичним чи службовим паспортом з 8:00 до 20:00 за місцевим часом.
Все, що потрібно знати про вибори в Україні в спецтемі DT.UA Вибори-2019:
- як голосувати переселенцям
- як голосувати не за місцем прописки
- як голосувати за кордоном
- що робити в разі порушення виборчого права в день голосування
Нагадаємо, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Шоумен Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн). Другий тур президентських виборів в Україні відбудеться 21 червня.