Виборчі досягнення України надихають мільйони людей у Білорусі, Росії, М'янмі та інших країнах – голова IFES Ербен

Поділитися
Виборчі досягнення України надихають мільйони людей у Білорусі, Росії, М'янмі та інших країнах – голова IFES Ербен
Пітер Ербен відзначив успішність виборчої реформи в України.

З міжнародної перспективи Україна впоралася з виборчою реформою, заявив директор Міжнародної фундації виборчих систем IFES Пітер Ербен під час конференції Democracy in action: Zero corruption conference. Він вказав на те, що ще залишається багато роботи над цією реформою, але Україна є маяком  для країн, які прагнуть покращити виборчу ситуацію і в себе вдома.

“Для багатьох українців та українок швидкість реформ після Революції Гідності була розчаруванням. Зокрема, боротьба з корупцією не настільки ефективна, як хотілося б. А також судова реформа займає занадто багато часу. І хоча ці виклики справжні, нам також треба пам’ятати про те, що все одно відбувається прогрес, що є історії успіху. Реформа виборчої системи - це одна із таких сфер”, - заявив Ербен.

За його словами, попри значні політичні перешкоди, триваючий збройний конфлікт, окупацію територій та пандемію, з міжнародної перспективи Україна досить добре впоралася із виборчою реформою. Зокрема, Україна позбулася центральної виборчої комісії часів президента-втікача Януковича та створила молоду й активну ЦВК, яка співпрацює з різними зацікавленими сторонами, щоб забезпечити справедливі вибори в державі. Мова йде про співпрацю з міжнародною спільнотою, Верховною Радою та громадянським суспільством.

“Україна відмовилася від застарілих виборчих регуляцій та запровадила нові правила виборів, які наближають Україну до європейських та міжнародних стандартів. У 2019 та 2020 році Україна провела вибори, які вважаються одними з найкращих в її історії. Відбулася мирна передача влади від одного президента до іншого. І хоча The Economist говорить, що для демократії по всьому світу 2020 рік був дуже поганим, Європейський парламент визнає, що Україна досягла значного прогресу”, - заявив директор IFES.

Водночас він зазначив, що залишається ще багато роботи з розвитку відповідних реформ. Однак, за словами Ербена, міжнародній спільноті “важливо час від часу зробити глибокий вдих і визнати, що тут відбулося чимало прогресу, визнати виборчу реформу в Україні”. Директор IFES додав, що ця реформа визнається різними країнами світу. 

“Це відбувається абсолютно в розріз із автократичним сценарієм. Це нагадує, що Україна - це країна, яка може досягти демократії та підтримувати її. Виборчі досягнення України надихають мільйони людей, які зараз виходять на вулиці у Білорусі, Росії, М'янмі та інших країнах. Це також історія успіху, якої бояться автократи, тому що вони починають боятися власних громадян. Україна слугує справжнім маяком для країн, які прагнуть покращити виборчу ситуацію і в себе вдома”, - вказав Ербен.

Однак, за його словами, залишається ще багато викликів. Директор IFES розповів про бажання покращити представництво у політичних партіях. Також Ербен зазначив, що потрібно працювати над осучасненням самого інституту виборів за допомогою впровадження п’ятирічного стратегічного плану. Крім того, потрібно ще покращити законодавчу базу та провести ще кращі вибори у 2023-24 роках, щоб забезпечити тривале панування демократії в Україні. 

“І нарешті ми маємо захищати політику та демократію від дезінформації та кіберзагроз як від внутрішніх, так і від міжнародних зацікавлених сторін. Нам треба застосовувати нові технології, але вони можуть бути вразливими до таких загроз. Загалом, я думаю, що сьогодні ми можемо визнати ті позитивні наслідки, які відбулися для України в результаті виборчої реформи”, - підсумував директор IFES.

Раніше глава Національного фонду на підтримку демократії (NED) Кеннет Воллак заявив про те, що вибори є дуже важливими, позаяк саме вони показують, як уряд ставиться до своїх громадян. Це стрес-тест майже для кожного інституту у вільному суспільстві. Він також назвав основні принципи демократичних виборів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі