ВРУ розглянула відставки в уряді: депутати звільнили трьох міністрів та віцепрем'єр-міністерку

Поділитися
ВРУ розглянула відставки в уряді: депутати звільнили трьох міністрів та віцепрем'єр-міністерку © Колаж, ZN.UA
 Голову Фонду держмайна та міністерку з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій звільнити не вдалося через нестачу голосів.

Верховна Рада України під час сьогоднішнього засідання звільнила з посад трьох очільників міністерств та віцепрем'єр-міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна підтримали 243 народних депутатів. Він перед голосуванням виступив у ВРУ зі звітом. Парламентар із фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що Камишін буде стратегічним радником, а не заступником голови офісу президента, як про це раніше писали ЗМІ. Заяву про відставку Камишін подав до парламенту напередодні. У березні 2022 року його затвердили на посаді голови правління "Укрзалізниці", на якій він з осені 2021 року працював як тимчасовий виконувач обов’язків голови. Рівно через рік Камишін став позаштатним радником Зеленського та був призначений міністром стратегічних галузей промисловості.

EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Депутати прийняли відставку віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної. "За" проголосував 241 депутат. За інформацією джерел "Суспільного" Стефанішину мають призначити очільницею Міністерства юстиції України. У червні 2020 року депутати підтримали її кандидатуру на посаді віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

informator.ua

За звільнення з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця проголосували 244 парламентарі. З 2019 року він працював у цьому відомстві, а також певний час був заступником директора Департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу до кругової економіки в Міністерстві енергетики та захисту довкілля. З 2020 року став першим заступником міністра, у 2021 році керував відомством в ролі виконувача обов’язків міністра, а в квітні 2022 року його було призначено міністром. 

Денис Малюська/Facebook

Ще в липні цього року було відомо, що міністр юстиції Денис Малюська давно підписав заяву про відставку без вказання дати. Однак його не звільняли через відсутність заміни. Однак сьогодні 249 народних депутатів підтримали його звільнення. Ще з 2019 року Малюська працював у команді президента України Володимира Зеленського. На позачергових парламентських виборах  його обрали депутатом ВРУ від партії "Слуга народу", однак він на першому ж засіданні склав повноваження, оскільки пішов працювати в уряд та із 29 серпня 2019 очолив Мін'юст.

Окрім цього, сьогодні Верховна Рада провалила голосування за відставку міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук (її звільнення підтримали лише 214 депутатів  із необхідних 226) та голови Фонду держмайна Віталія Коваля (одного голосу не вистачило для прийняття рішення). 

Депутати також мали голосувати за відставку глави Міністерства закордонних справ Дмитра Кулебу, однак заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко перед голосуванням оголосив перерву і зупинив розгляд питання. Кулебу на цій посаді може замінити Андрій Сибіга. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі