Верховний суд відмовився розглядати позов щодо указу Зеленського про розпуск Ради

Доповнено
Поділитися
Верховний суд відмовився розглядати позов щодо указу Зеленського про розпуск Ради Указ про розпуск Ради Зеленський підписав 21 травня
У Верховному суді вважають, що зазначена справа не підпадає під їхню юрисдикцію.

Верховний суд України відмовився відкривати справу щодо одного з позовів до президента Володимира Зеленського щодо його указу про розпуск українського парламенту, повідомила прес-служба Верховного суду в Facebook. У постанові судової установи зазначено, що розгляд справи належить до юрисдикції Конституційного суду.

"Верховний Суд дійшов висновку, що за змістом положень ч. 2 ст. 147, ч. 1 ст. 150 Конституції України перевірка на предмет відповідності Конституції України всіх без винятку правових актів Верховної Ради України і Президента України належить до повноважень Конституційного Суду України", - йдеться в ухвалі Верховного суду від 27 травня по справі № 9901/275/19.

У своїй заяві позивач зазначив, що достроковий розпуск Верховної Ради порушує його права як виборця, який брав участь в парламентських виборах 26 жовтня 2014 року і зацікавлений у безперервній і стабільній роботі народних депутатів.

Крім того, за словами заявника, призначення позачергових виборів до Верховної Ради на 21 липня 2019 року також порушує його виборчі права. Позивач пояснив, що встановивши відповідну дату Зеленський став на заваді його планам на відпочинок влітку і участі у виборах народних депутатів України, які мали відбутися восени.

"Верховний Суд звернув увагу, що Кодекс адміністративного судочинства України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень саме управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів", - відзначили в суді.

В постанові йдеться про те, що конституційний процес дострокового припинення повноважень Верховної Ради та участь в цьому процесі президента України не є формою реалізації його управлінських функцій і не може підпадати під контроль суду адміністративної юрисдикції.

"Ухвала може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом 15 днів з дня її прийняття", - підсумували в суді.

Раніше голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила про те, що з 24 травня в Україні починається виборчий процес. 23 травня в газеті "Урядовий кур'єр" опублікували указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення позачергових виборів у Раду.

Тим часом Верховний суд зареєстрував два позови про визнання протиправним і недійсним указу про розпуск Ради. Суддя повинен протягом п'яти днів визначити наступні процесуальні дії.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій також заявляв про те, що указ Зеленського про розпуск парламенту суперечить чинній Конституції й депутати у зв'язку з цим звернуться до Конституційного суду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі