Верховна Рада в рамках закону про декомунізацію 7 лютого підтримала направлення в Конституційний суд законопроекту про перейменування Дніпропетровській області на Січеславску. За це рішення проголосувало 240 депутатів. Тепер Конституційний суд повинен підтвердити законність таких змін.
В порядку денному парламенту було два законопроекти, за які голосували депутати.
Перший, президентський варіант закону №9310 пропонував перейменувати Дніпропетровську область в Дніпровську відповідно місту Дніпро, яке було перейменоване в травні 2016 року. За нього проголосували 144 депутати.
Другий варіант №9310-1, який запропонували депутати, пропонував перейменувати область в Січеславську. Таке рішення депутати намагалися затвердити ще в листопаді 2018 року, але тоді для затвердження не знайшлося 226 голосів. Цього разу за законопроект проголосували 240 з 226 необхідних депутатів.
Тепер Конституційний Суд повинен підтвердити конституційність такого рішення, а Верховна Рада ухвалити його в другому читанні не менш ніж 300 голосами.
У травні 2016 року Верховна Рада в рамках виконання закону України "Про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки" перейменувала місто Дніпропетровськ в Дніпро. Дніпропетровському місто було названо в 1926 році в честь Григорія Петровського – одного з організаторів Голодомору в Україні.
Напередодні, 6 лютого, Конституційний суд України визнав конституційним законопроект про перейменування Кіровоградської області в Кропивницку. Згідно з Конституцією, парламент може розглядати законопроект про внесення змін в Основний закон за наявності висновку Конституційного суду. Рішення приймаються шляхом голосування за законопроект у першому читанні – 226 голосами та 300 - у другому на наступній сесії.