Венеціанська комісія сумнівається в легітимності влади в України

Поділитися
© Михайла Гутермана
Рішення Конституційного Суду України про скасування змін до Конституції, внесених у 2004 році, ставить питання про легітимність влади. Таку думку висловив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.
Рішення Конституційного Суду України про скасування змін до Конституції, внесених у 2004 році, ставить питання про легітимність влади. Таку думку висловив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.«Ми поки ще не аналізували це рішення, воно, наскільки мені відомо, не було офіційно перекладено на англійську, але ця ситуація, звичайно, турбує, тому що, виходить, що влада в Україні працювала кілька років на основі неконституційної Конституції», - сказав він. «І це створює проблему легітимності її дій і взагалі легітимності. Так, наприклад, на попередніх виборах виборці голосували за кандидатів на основі нової Конституції, під час як парламентських, так і президентських виборів», - додав Маркерт. Він також зазначив, що ситуація, що склалася в Україні, є дуже незвичайною для європейської практики, коли внесені до Конституції зміни скасовуються через стільки років. При цьому секретар Венеціанської комісії відмовився коментувати заяви низки опозиційних партій щодо того, що після рішення Конституційного Суду в Україні повинні відбутися нові вибори Президента і Верховної Ради. «Це дуже складне питання, оскільки ми маємо дуже незвичайну ситуацію. Ми дійсно не маємо європейського досвіду з цього питання», - сказав Маркерт. Венеціанська комісія обговорить рішення Конституційного Суду України на засіданні 15-16 жовтня. Про це повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт. Нагадаємо, що раніше секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт в інтерв'ю "Газете по-киевски" висловив думку, що Конституційний суд України перевищив свої повноваження, скасувавши політичну реформу 2004 року. Як повідомлялося, раніше КСУ визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» № 2222-IV у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Ознайомитися з текстом рішення можна тут.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі