Венедіктова відмовилася відкривати справу через кнопкодавство народного депутата з "Довіри" – "ЧЕСНО"

Поділитися
Венедіктова відмовилася відкривати справу через кнопкодавство народного депутата з © Генпрокуратура України
Громадський рух "ЧЕСНО" планує звернутися до суду.

Офіс генпрокурора відмовився відкривати справу проти народного депутата-кнопкодава Андрія Іванчука (“Довіра”), йдеться у відповіді за підписом генпрокурорки Ірини Венедіктової на запит Громадського руху “ЧЕСНО”. За словами координаторки Руху Віти Думанської, через відмову вони звертатимуться до суду.

“Мажоритарник з Франківщини Іванчук 5 листопада порушив вимоги щодо персонального голосування, це зафіксував Рух ЧЕСНО. Такі дії підпадають під ст. 364-2 Кримінального кодексу України (голосування народного депутата замість іншого нардепа)”, - повідомили в “ЧЕСНО”.

При цьому, згідно з українським законодавством, вносити дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального правопорушення народними депутатами має право лише генпрокурор, або особа, яка виконує його обов’язки. Однак за даними “ЧЕСНО” генпрокурорка Венедіктова протягом місяця ніяк не реагувала на кнопкодавство Іванчука.

Вказано, що депутатську групу “Довіра”, до якої входить депутат, розцінюють таким, що наближене до голови МВС Арсена Авакова. Зокрема, ЗМІ писали про дружні стосунки між Іванчуком та міністром внутрішніх справ.

У “ЧЕСНО” зазначили, що попри розголосу в ЗМІ навколо факту кнопкодавства, справу проти Іванчука все одно не відкривають. При цьому, згідно з ч. 1 ст. 214 Кримінального  процесуального кодексу, повідомлення у пресі, що може свідчити про вчинення кримінального правопорушення, достатньо для того, аби прокурор вніс відомості до ЄРДР. У громадському русі зазначили, що у випадку з кнопкодавством з боку Владислава Поляка (“Довіра”), до генпрокуратури поперднього складу навіть не потрібно було окремо звертатися для відкриття справи.

 “Ми бачимо, що для народного депутата Іванчука законодавство спрацювало по-іншому, і це відбувається тоді, коли на посаді інший генпрокурор – Венедіктова. Але Рух “ЧЕСНО” не збирається приймати відписку Венедіктової. Ми підемо до суду, і чиїм би другом не був Іванчук - провадження мають відкрити”, - зазначила координаторка “ЧЕСНО” Віта Думанська. 

Вказано, що Венедіктова відреагувала на ситуацію з кнопкодавством лише після того, як “ЧЕСНО” надіслав їй заяву про вчинення Іванчуком кримінального правопорушення. У листі, яке Венедіктова надіслала у відповідь на запит, вона стверджує, що нібито для відкриття кримінальної справи за заявою громадського руху немає підстав. За словами генпрокурорки, заявники нібито не дотрималися регламенту Верховної Ради “щодо порядку направлення заяви”.

“Генпрокурорка посилається на частину 3-ю статті 47 Регламенту Верховної Ради, у другому абзаці якої дослівно зазначено таке: “У разі виявлення на пленарному засіданні журналістом, акредитованим при Верховній Раді, факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування замість іншого народного депутата такий журналіст має право подати заяву до Апарату Верховної Ради про виявлений факт разом з відповідними матеріалами фотозйомки або відеозапису”, - зазначили в “ЧЕСНО”.

У Громадському русі додали, що в цьому абзаці регламенту й прописаний весь порядок подання журналістом до апарату Ради заяви про виявлений факт кнопкодавства. І ніяких приписів з цього приводу в регламенті парламенту немає.

“Проте Венедіктова, зацитувавши спочатку другий абзац ч. 3 ст. 47, далі зазначає таке: “Надалі таке повідомлення (заява журналіста) разом із протоколом, стенограмою відповідного пленарного засідання, а також його відеозаписом після його підготовки надається голові Верховної Ради для направлення до Державного бюро розслідувань”, - вказали в “ЧЕСНО”

У цьому випадку Венедіктова процитувала перший абзац ч. 3 ст. 47 регламенту Раду, у якому прописаний порядок дій у разі виявлення факту кнопкодавства народним депутатом. Водночас у регламенті не вказано, що у разі виявлення факту неособистого голосування журналістом має бути застосована та сама процедура, що й у випадку з народним депутатом.

“Окремо зазначимо, що відразу після виявлення факту кнопкодавства Іванчука акредитований журналіст Руху ЧЕСНО звернувся до Апарату Верховної Ради з відповідною заявою, як це передбачено ч. 3 ст. 47 Регламенту. Згодом там відповіли, що звернення журналіста “за дорученням керівництва ВРУ опрацьовується структурним підрозділом Апарату”, - додали в громадському русі.

Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада ухвалила закон № 2148 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях Верховної Ради". З початку роботи Ради нового скликання було зафіксовано вже понад 40 випадків неперсонального голосування, на "кнопкодавстві" зловили 15 народних обранців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі