Венедіктова про витік інформації у справі ПриватБанку: «Ми розуміємо, як, чому і хто це зробив»

Поділитися
Венедіктова про витік інформації у справі ПриватБанку: «Ми розуміємо, як, чому і хто це зробив»
Генпрокурор обіцяє всіх причетних покарати

Всі причетні до витоку інформації в справі ПриватБанку понесуть кримінальну або дисциплінарну відповідальність за результатами перевірки обставин

Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Яким чином стався витік інформації, чому [колишній перший заступник голови ПриватБанку Володимир] Яценко вилетів в понеділок, я знаю. Знаю, що Артему Сергійовичу Ситнику теж зрозуміло. Ми про це говорили. Є розуміння і спільна позиція. Ми з Ситником розуміємо, як, чому і хто це зробив», - сказала вона.

Водночас Венедіктова відмовилася називати прізвища причетних до витоку, заявивши, що це буде «некоректно, неправильно», а результати перевірки обставин «повинні бути оформлені законно».

«Ми подивимося, на що це потягне - на кримінальну відповідальність або дисциплінарну», - додала генпрокурор.

15 лютого Національне антикорупційне бюро проінформувало про те, що повідомлено про підозру в розтраті 8,2 млрд грн трьом колишнім топ-менеджерам "ПриватБанку" : голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій банку.

22 лютого детективи Національного антикорупційного бюро затримали першого заступника Дубілета Володимира Яценко в аеропорту Бориспіль. Він намагався вилетіти до Відня на приватному літаку. Про підозри також повідомили колишньому голові правління банку Олександра Дубілету і начальнику департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихін. За інформацією ZN.UA, Дубілет зараз знаходиться в Ізраїлі.

Через кілька днів після затримання Вищий антикорупційний суд відправив Яценко під варту з можливістю внесення застави в 52 млн гривень. Він уже вніс заставу і вийшов з СІЗО.

Ексзаступнику голови правління "ПриватБанку" Людмилі Шмальченко визначили заставу в 50 млн грн. Також на неї поклали обов'язки: не виходити з населеного пункту, в якому проживає; не спілкуватися з іншими підозрюваними ексголовою правління Олександром Дубілет, ексначальницю департаменту ПБ Надією Конопкін і свідками; здати закордонний паспорт і ін.

"ПриватБанк" був націоналізований у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "ПриватБанку", який пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався у 212,795 млрд гривень.

У своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва зазначила, що  Ірина Венедіктова місяцями блокує вручення підозр у справі про виведення грошей із “Приватбанку” його колишніми власниками. Цього часу було достатньо, щоб юристи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова перейшли в наступ та розпочали судитися зі США, обвинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість.

Детальніше читайте в тексті Юлії Самаєвої "Інвестняня для Коломойського".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі