Прокуратура ухвалить рішення про доцільність оскарження домашнього арешту для народного депутат Віктора Медведчука після вивчення мотиваційної частини рішення суду, повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.
Прокуратура наполягала на взятті підозрюваного у державній зраді депутата під варту з правом внесення застави, але Печерський суд обрав м'якіший запобіжний захід.
«Я не вважаю, що вчора було щось таке, за що кому-то має бути соромно, або ми маємо бути незадоволені», - прокоментувала рішення суду Венедіктова в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» увечері в п'ятницю, 14 травня.
«Чи підемо ми в апеляцію? Швидше за все, ми підемо в апеляцію, тому що я впевнена в тому документі, який підготувала я. Але я ще подивлюся на мотивацію судді», - додала вона.
Генпрокурорка підкреслила, що зараз йдеться лише про обрання запобіжного заходу, а не про розгляд справи по суті. Якщо ж обвинуваченню не вдасться довести провину Медведчука в інкримінованих йому злочинах, і суд виправдає депутата, то Венедіктовій, за її словами, «буде неприємно».
«Якщо захист знайде аргументи, розіб'є прокурорську позицію в суді, так, нам буде неприємно. Але це об'єктивний процес », - пояснила вона.
Венедіктова також нагадала, що Кримінальний процесуальний кодекс не передбачає безальтернативного тримання під вартою осіб, підозрюваних у державній зраді.
11 травня СБУ прийшла з обшуками в будинок і офіс Віктора Медведчука, однак самого його не застали. Медведчуку і його соратнику по партії Тарасу Козаку оголосили підозру за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національніх ресурсів в окупованому Криму. За даними СБУ, Тарас Козак переховується в Росії.
13 травня Печерський суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Суд зобов'язав підозрюваного здати закордонні паспорти, носити електронний браслет і не спілкуватися з іншими фігурантами справи.
У матеріалі «Підозра Медведчуку і Козаку: головне» ZN.UA зібрало ключові моменти про справу двох депутатів від «ОПЗЖ».