Генпрокурорка Ірина Венедіктова доручила зареєструвати кримінальне провадження проти народного депутата Олександра Трухіна («Слуга народу»). Йдеться не лише про ДТП із шістьма постраждалими.
«Без жодних зволікань дала доручення зареєструвати кримінальне провадження. На жаль, мова вже йде не тільки про участь в ДТП. Абсолютно очевидно, що питань для вивчення набагато більше. Підслідність визначаю за НАБУ», - написала Венедіктова у Facebook.
Примітно, що повідомлення генпрокурорка оприлюднила не на офіційній, а на приватній сторінці.
Напередодні «Українська правда» оприлюднила розслідування щодо Трухіна, на відео депутат пропонує поліцейському «вирішити питання» за 150 тисяч доларів. «Давай я тихенько до лісу піду», - пропонує він, обіцяючи потім «знайтись і віддячити».
Імовірно, саме ця пропозиція стане підставою для нового розслідування, адже саме корупційними злочинами, до яких належить і пропозиція хабара, має займатись Національне антикорупційне бюро України.
Нагадаємо, 31 серпня 2021 року Національна поліція передала матеріали про ДТП за участю Олександра Трухіна Державному бюро розслідувань. За даними джерел ZN.UA, поліція мала у своєму розпорядженні відео, яке однозначно свідчило: за кермом автівки, яка потрапили у ДТП, був саме Трухін.
Коментуючи ДТП, депутат неодноразово заявляв, що нібито не був за кермом на момент аварії. Слідчі ДБР за п’ять місяців розслідування так і «не змогли» відповісти на запитання, хто саме керував автівко.
Аварія сталася 23 серпня на Бориспільській трасі під Києвом. Автомобіль Audi в'їхав у Ford, а потім скоїв наїзд на Daewoo. В «Ауді», окрім самого Трухина, знаходився його водій. У «Форді» – італійський арбітр і його перекладач Роман Лишень, обидва отримали травми середньої тяжкості та були прооперовані. В автомобілі «Деу» були двоє дітей.
Розслідування справи Трухіна від самого початку залишалося під пильним патронатом президента Володимира Зеленського. Пильний інтерес до персони Трухіна пояснюється його глибокою залученістю в фінансові справи партії та обізнаністю про роботу програми «20/30/50».