Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що Венеціанська комісія в цілому схвалила український закон про люстрацію.
"В остаточному висновку цього органу зазначено, що Закон про очищення влади не суперечить і цілком відповідає міжнародним стандартам і резолюціям Ради Європи", - сказав Петренко після засідання Венеціанської комісії.
При цьому він зазначив, що "технічні зауваження, які були зроблені щодо майнової люстраційної перевірки і порядку функціонування незалежного антикорупційного органу будуть враховані української владою при доопрацюванні змін до Закону про очищення влади в парламенті".
За його словами, в остаточному висновку Венеціанської комісії зазначено, український закон відрізняється від люстрації в інших країнах широтою сфери його застосування.
"Венеційська комісія підтвердила право української держави проводити очищення влади від тих осіб, які були причетні до узурпації влади Януковичем", - сказав Петренко.
Закон про люстрацію ("Про очищення влади") набув чинності 16 жовтня 2014 року. Закон забороняє для високопоставлених чиновників режиму екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади на 10 років, для інших - 5.
Крім того, під люстрацію потрапили чиновники, які:
- займали посади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені з відповідної посади за власним бажанням;
- були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР або на керівних посадах ЦК ЛКСМУ;
- були штатними працівниками або негласними агентами КДБ СРСР, інших союзних республік СРСР, Головного розвідувального управління Міністерства оборони СРСР, які закінчили вищі навчальні заклади КДБ СРСР (крім технічних спеціальностей).
У середині квітня 2015 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що в Україні вже звільнено 500 осіб, які підпали під закон про люстрацію, 1500 звільнилися самі.