Венеціанська комісія представила рекомендації у справі Тимошенко

Поділитися
Венеціанська комісія представила рекомендації у справі Тимошенко Юлія Тимошенко © intv.ua
Європейська комісія За демократію через право виявила деякі порушення у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, а також опублікувала свої рекомендації щодо судочинства і питань влади.

Венеціанська комісія пропонує розмежувати економічну і політичну відповідальність, а також дати членам урядів право на помилку.

Такі рекомендації про розділення політичної та кримінальної відповідальності у країнах-членах Ради Європи, зокрема в Україні, опублікувала Венеціанська комісія в понеділок увечері, пише "Коммерсант-Украина".

У документі наголошується, що до рішення Євросуду з прав людини у справі Юлії Тимошенко ВК не стане робити висновки про коректність переслідування українського екс-прем'єра.

ВК врахувала більшість аргументів української влади, які наводяться у виправдання кримінального переслідування представників колишнього уряду.

Комісія, зокрема, визнала, що на сьогодні Європа не може дорікати Києву, посилаючись на "європейську практику", оскільки в Європі немає чітких стандартів у цій сфері.

Основне правило: кримінальні процедури не повинні використовуватися як санкція за політичні суперечності.

Але Венеціанська комісія погодилася з доводами Києва про те, що робота в уряді не дає імунітету від кримінального переслідування.

"Члени уряду повинні притягуватися до відповідальності при здійсненні звичайних кримінальних правопорушень", - говорить ВК, підкреслюючи, що мова йде не про службову діяльність чиновників, а про їхню приватну активність.

Між тим ВК наполягає, що чиновники вищого рангу мають право на політичну помилку незалежно від того, чи було при цьому завдано шкоди державі.

"Дії і рішення членів уряду часто неоднозначні; згодом може з'ясуватися, що вони були недалекоглядними і завдали серйозної шкоди націнтересам. Але розбиратися з цими випадками треба в рамках політичної (а не кримінальної) системи...", - йдеться в документі.

"Потрібно брати до уваги процедурні особливості прийняття політичних рішень... Важливо, щоб у членів уряду був простір для маневру з широким полем для можливих помилок без загрози кримінальних санкцій (за допущені помилки)", - йдеться в документі.

ВК також наводить перелік можливих політичних покарань.

"Термін "політична відповідальність" включає всі шляхи притягнення чиновника до відповідальності за його політичні дії, у тому числі критику у парламенті і ЗМІ, поразки на виборах, спостереження з боку парламенту, необхідність відзвітувати на засіданнях комітетів тощо... крайньою формою притягнення до політичної відповідальності є вираження недовіри, що тягне за собою відставку уряду", - стверджують експерти.

ВК залишила можливість для кримінального переслідування за особливих обставин.

"Кримінальні звинувачення можуть бути пред'явлені тільки в екстраординарних випадках, коли мова йде про явне порушення закону міністром", - йдетьс в документі. !zn

Читайте також:

Тимошенко розповіла західним ЗМІ про головну проблему України - диктатуру

Тимошенко назвала Тараса Шевченка "великим політиком", який сьогодні "роз'єднує Україну"

Тимошенко 8 березня висловила впевненість, що весна обов'язково переможе

Янукович направить Венеціанській комісії пропозиції щодо зміни Конституції найближчим часом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі